Yüksek Görüntü Kalitesi Sunan Grundig Televizyon Hakkında Merak Edilenler

Yüksek Görüntü Kalitesi Sunan Grundig Televizyon Hakkında Merak Edilenler
20.08.2022 14:07
Grundig televizyon renk ayarları nasıl olmalıdır, Grundig televizyon internete nasıl bağlanır, Grundig televizyona telefon nasıl bağlanır, Grundig Televizyon nasıl açılır, Grundig televizyona Netflix nasıl indirilir, Grundig televizyon nerede üretiliyor vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Ürettiği televizyon ve radyolarla tüm dünyada bilinen Grundig Intermedia GmbH, 1945 senesinde Almanya'da kuruldu. 2007 senesinde, Fortune 200'de yer alan Koç Holding'e bağlı olan lider beyaz eşya üreticisi Arçelik A.Ş., Grundig Intermedia GmbH'yi tarafından satın aldı. Grundig çoğunluk olarak Türkiye'deki fabrikalarda üretilmekte. İlerleyen yıllarda Güney Afrika, Tayland ve Romanya’daki fabrikalarda üretim sağlanacak.

Grundig Televizyon Renk Ayarları Nasıl Olmalıdır?

Dikey menüsü olan bir televizyona sahipseniz kumandanızda menü yazan tuşuna basınız. Sol bölgeden yukarıdan aşağıya doğru semboller olur ve "Görüntü Ayarları" olan bir yer vardır. OK tuşuna basıp görüntü ayarları tercihine geçin. Televizyon ekrandaki "Basit Ayar Listesi"ni kendinize göre tercihlerde bulunabilirsiniz.

Grundig Televizyon İnternete Nasıl Bağlanır?

İnternetin yaşamımızdaki yeri fazlaca büyüktür. Çağımızda artık telefon, bilgisayar ve tabletler haricinde televizyonlara da internet kulanım özelliği vardır. Peki, şimdi Grundig televizyondan internete nasıl girilir diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabını inceleyelim.

·        İlk olarak Grundig televizyonunuzu kumanda yardımı sayesinde açınız.

·        Ardından kumanda da olan menü düğmesine basınız.

·        Oradan da ayarlar menüsüne gelerek giriş yapınız.

·        Ayarlar menüsü içine girerek ardından ağ ayarları bölümüne gelin.

·        Oradanda bağlantı tipini değiştirin sekmesi üstünde kablolu internet ağımı yoksa kablosuz internet ağı ile giriş yapacağınızı tercih edin.

·        Kablolu internet veya kablosuz internet tipini seçtikten sonra wi-fiyi açmak istiyor musunuz? Sorusu ekrana gelmektedir. Bu soruya evet şeklinde cevaplayın.

·        Bu işlemi de yapmanın sonrasında erişim alanını seç sekmesinin içerisinde size yakın bütün internet ağları gözükür.

·        Gözüken ağlardan size ait bulunan ağı tercih edin ve ekrana gelen şifre girişi işlemini sonrasında tamama basın.

·        Bu işlemler ardından televizyonunuz internete bağlanmış olur. İnternete bağlanan Grundig televizyonunuz sayesinde internetinizi istediğiniz biçimde kullanın.

Grundig Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

Televizyon kumandanızdaki @ seçeneğine basınız. Açılan ekranda Mirashare ya da Screencast yazısının üstüne kumandanızın sağ yön tuşunu kullanıp gelen OK tuşunu tercih ediniz. Android telefonunuzun tabletin menüsünde Smart View, Paylaş ve Bağlan, Miracast, Kablosuz ekran vb. tercihlerinizi bularak açınız.

Grundig Televizyon Nasıl Açılır?

Uzaktan kumanda üstündeki power (açma/kapama) tuşuna basın ve ışık yeşile dönene ve televizyon açılana dek 2-3 saniye vaktince basılı tutun. Televizyonun ön bölümünde kırmızı ya da yeşil bir ışık yoksa televizyonu açmak adına televizyonun yan bölümünde olan power (açma/kapama) tuşuna basın.

Grundig Televizyona Netflix Nasıl İndirilir?

Grundig televizyona Netflix aşağıdaki adımları izleyerek indirebilirsiniz;

·        Mobil cihazınızı televizyonunuzla aynı vakitte Wi-Fi ağına bağlamanız gerekir.

·        Hem televizyonunuzda hem de mobil cihazdan Netflix uygulamasını açın.

·        Hem televizyonunuzda hem de mobil cihazınızda aynı vakitte Netflix hesabı ile oturum açmanız gerekecektir.

Grundig Televizyon Nerede Üretiliyor?

Grundig çoğunluk olarak Türkiye'deki fabrikalarda üretilmekte. İlerleyen yıllarda Güney Afrika, Tayland ve Romanya’daki fabrikalarda üretim sağlanacak. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir