Yeni Anne Adaylarının Mutlaka Alması Gereken 10 Ürün

Yeni Anne Adaylarının Mutlaka Alması Gereken 10 Ürün
14.07.2022 13:42
İnsanlar, bebek dünyaya geldiğinde ihtiyaç duyacağınız öğeler hakkında öneride bulunurlar ancak genellikle önemli ayrıntılardan bahsetmezler.

Temel bilgilerin ötesinde sizin için en kullanışlı ve pratik şeylere geçiyoruz. İşte, ilk kez anne olacaklar için olmazsa olmaz bebek ürünleri…

1) Güvenli Bir Beşik


Beşikler, bir bebek için en güvenli uyku ortamı olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple başlangıçta, güvenli bir beşik satın almak oldukça önemli noktalar arasında yer almaktadır. Beşiklerin güvenlik standartlarına uyması gerekir. Beşiklerin bebeğin ilk altı ayında yatak odanızda bulunması önerilmektedir. Yatak odanızda beşik için yer açarak bebeğinizin ilk altı ayında bebeğinizle güvenli ve pratik bir şekilde ilgilenebilirsiniz. 

2) Bebek Bezi Çantası


Bir bebek bezi çantası almak gün boyu konforlu bir şekilde hareket etmenize yardımcı olur. Farklı tasarımlarda sunulan bebek bezi çantaları arasından dayanıklı kumaşa sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu çantalar, düzenli kalmanıza yardımcı olan çok sayıda bölmeye sahip olduğu için bebek bezi çantası almak fonksiyonel bir kullanım sunar. 

3) Yaşam Tarzınız İçin Doğru Bebek Arabası


Yaşam tarzınıza uygun bir bebek arabası konforlu ve güvenli bir kullanım sunar. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak sizin için kullanışlı bir bebek arabası satın alabilirsiniz. 

4) Bebek Oto Koltuğu


Bebekler için oto koltuğu kullanmak güvenliği sağlamak için en önemli noktalar arasında yer almaktadır. İhtiyaçlarınıza uygun bir bebek oto koltuğu tercih ederek daha rahat ve pratik bir kullanım elde edebilirsiniz. Pek çok bebek arabası araba koltuğu uyumludur, bu yüzden beğendiğiniz bebek arabasının bebek araba koltuğuyla uyuşup uyuşmadığını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

5) Göğüs Pompası


Göğüs pompasını yalnızca seyahat ederken ara sıra kullanmayı planlamıyorsanız, uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli modelleri tercih edebilirsiniz. Göğüs pompasını bir arkadaşınızdan ödünç almak gibi bir hataya düşmemeniz önemlidir. Çünkü anne sütünden gelen bakteri ve virüsler pompanın iç çerçevesine yerleşebileceğinden çapraz bulaşma potansiyeli vardır. Uzmanlar, göğüs pompasını diş fırçası veya ruj gibi ödünç almayacağınız herhangi bir kişisel eşya gibi düşünmeyi söylüyorlar.

6) Emzik


Emzik, yeni annelerin ilk alması gereken eşyalar arasında yer almaktadır. Bebeklerde latekse karşı hassasiyet veya alerji gelişebileceği için silikon emzikler önerilmektedir. Silikon emzikler daha uzun süre dayanır. Başlangıçta birkaç farklı marka ve tür satın alarak emzik seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bebeğiniz emzik sevmiyorsa, onu emzik kullanmaya zorlamayın.

7) Bebek Küveti


Bebek küveti, bebeğinize banyo yaptırırken çok daha fazla kontrol sahibi olmanızı ve konforlu hareket etmenize olanak sağlar. 

8) Bebek Salıncağı


Bebek salıncakları, bebeğinizin sakinleşmesine yardımcı olur. Yüksek teknolojili bebek salıncakları, yatıştırıcı hareketi taklit etmek için tasarlanmış ürünlerdir. Ayarlanabilir koltuk yatırma özelliği sunan bu salıncaklar, evde işlerinizi yaparken bebeğin dinlenmesi için güvenli bir ortam sunar.

9) Bebek Taşıyıcı


Bebek taşıyıcılar, konforlu ve kullanışlı ürünlerdir. Giymesi oldukça rahat olan bu ürünler, bebeğinizi taşımanın çok daha kolay hale gelmesine olanak sağlar. 

10) Mama Sandalyesi


Mama sandalyeleri, bebeklerle yemek yemenin daha kolay hale gelmesine yardımcı olur. Oldukça rahat ve fonksiyonel kullanım sunan bu sandalyeler arasından kolay temizlenebilir özelliğe sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

SAĞLIK Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir