Yaman İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Yaman İsmi Kuranda Geçiyor Mu?
01.10.2022 14:33
Çocuk sahibi olacak kişiler tarafından isim arayışı zorlu bir süreçtir. Ve çoğu kişinin isim tercihinde Kuran’da geçip geçmemesi önemlidir. Yaman, Yasemin ismi Kuran’da geçiyor mu? Zehra, Züleyha ve Zara ismi Kuran’da geçiyor mu? Zeynep, Zümra ve Vedat ismi Kuran’da geçiyor mu? Tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yaman isminin kullanılması dini açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak Yaman ismi Kuran’da geçmemektedir. Yaman isminin anlamı ise güç, beceri, olağanüstü ve korkulan şey anlamına gelmektedir.

Yasemin İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Yasemin isminin Kuran’da geçip geçmediği birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Yasemin isminin kökeni Farsçadır. Bu nedenle Yasemin ismi Kuran’da geçmemektedir. Yasemin isminin anlamı ise hoş kokulu çiçektir.

Zehra İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Zehra isminin Kuran’da geçip geçmediği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Zehra ismi Hz. Muhammedin kızı olan Hz.Fatma’nın lakabıdır. Kuran’da Taha suresinin 131. ayetinde Zehra ismi geçmektedir. Zehra ismi Kuran’da ziynet anlamına gelmektedir. Diğer bir anlamı yüzü pek beyaz ve parlak olan kimsedir.

Züleyha İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Züleyha isminin kullanılması dinen caizdir ve kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak Züleyha ismi Kuran’da geçmemektedir. Ancak Züleyha ismi Kuran’da geçmese bile anlamının güzel olmasından dolayı kız çocuklarına verilebilecek isimler arasındadır.

Zara İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Zara ismi Kuran’da geçmemektedir. Zara isminin anlamı ise namuslu, asil, güzel ve uysaldır. Zara ismi köken olarak İspanyolcadır. Kız çocuklarına verilen isimler arasında yer alır. Dini açıdan kız çocuklarına Zara isminin konulmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Zeynep İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Zeynep isminin Kuran’da geçip geçmediği birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Zeynep ismi Hz.Muhammed’in torunun ismidir. Zeynep ismi, babasının süsü ve mücevher anlamına gelmektedir. Ancak Zeynep ismi Kuran’da geçmemektedir. Ama bu ismin dinen kız çocuklarında kullanılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Zümra İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Zümra ismi birçok kişi tarafından kız çocuklarına konulan isimler arasında yer almaktadır. Zümra isminin kökeni ise Arapça’dır. Kelime anlamı ahlaklı, cesur, iyi, güzel, bilgili kadın ve yüreklidir. Bu kadar güzel bir anlamı olsa da maalesef Kuran’da Zümra ismi geçmemektedir.

Vedat İsmi Kuranda Geçiyor Mu?

Vedat isminin Kuran’da geçip geçmediği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Vedat isminin kökeni Arapça’dır. Anlamı ise sevgi ve dostluktur. Erkek çocuklarına verilen isimlerdendir. Vedat ismi Kuran’da geçmemektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir