Eril Enerji Nedir?

Eril Enerji Nedir?
14.01.2023 21:22
Erkekte de kadında da bulunabilen agresif özellikler sergileyen bir enerji türüdür. Yazımızda eril enerji hakkında merak edilenlere açıklık getirdik. Eril enerji nedir, erkekte nasıl yükselir, tuzlu su ile nasıl arttırılır? Eril enerji düşüklüğü belirtileri nelerdir, dişil enerji ile nasıl dengelenir, hangi renktir? Merak edilen detaylar için yazımıza göz atabilirsiniz.

Eril enerjiyi tanımlarken hem erkek hem de kadın için kullanılabilen tanımlayıcı bir tabir olduğunu hatırlatalım. Eril enerji sadece erkek cinsine ait veya erkeklere has bir enerji türü değildir. Kadınlarda da bulunabilir. Beynin sol tarafını temsil eder ve pratik zeka, analitik düşünce, üretim, rekabet gibi duyguları açığa çıkaran dişil enerjiye göre daha agresif olan bir enerji türüdür. Karar verme eylemlerimizi, ilham duygumuzu açığa çıkarır. Mantık odaklı bütünsel bir kavramdır.

Erkekte Eril Enerji Nasıl Yükseltilir?

Özellikle son yıllarda çok popüler olan iki kavram duymaya başladık. Bunlardan biri eril biri de dişil enerji kavramıdır. Erilliği erkeklik kadınlığı ise dişillik enerjisi ile bağdaştıran yeni ve popüler bu iki ifade hakkında merak ettiklerinize daha yakından bakacağız. Erkekte dişil enerjinin nasıl artacağını madde madde sıralıyoruz.

-Anne ve babanızla aranız bozuksa bunu çözmenin bir yolunu bulmalısınız. Ve kendi özgürlük alanınızı edinmiş olmanız gerekmektedir.

-Analitik düşüncenizi devreye sokarak, daha çok sorgulayan, araştıran ve zekanızı geliştirecek eylemlerde bulunmalısınız

-Sorumluluk almak ve hızlı ve doğru kararlar almayı öğrenmek

-Güçlü ve becerikli yanlarınızı keşfetmeli ve onları sergilemekten korkmamalısınız

-Dış görünüşünüze özen göstermeli ve kendinize has bir giyim tarzı oluşturmalısınız(Maskülen)

-Odaklanmanıza ve sizi daha ileriye taşıyacak aktiviteler yapmalısınız. (herhangi bir sporla ilgilenebilirsiniz)

-Sosyalleşmek

Tuzlu Suyla Eril Enerjiyi Arttırma Nasıl Yapılır?

Bir enerji arttırıcı ve kötü enerji temizleyici olarak kullanılan tuzlu su yöntemini duymuşsunuzdur. Bu yöntem özellikle kadınlarda dişil enerjinin arttırılması- taze ve fresh bir başlangıç için kullanılan doğal ve eski uygarlıklar zamanından getirilmiş bir yöntemdir.

Tuzun içerisindeki atom ve kristallerin enerjiyi yenilediği ve negatif duyguları ve düşünceleri vücuttan arındırarak, vücudu yenilediği düşünülmektedir. Bunun için 1 LT suyun içerisine 2 yemek kaşığı tuz atılır. Banyodan sonra vücudun sağ tarafından başlayarak tüm vücuda bu karışımlı suyu dökün.

Eril Enerji Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Bir kişideki eril enerji eksikliği kendisini hemen belli eden belli başlı durumlarla ortaya çıkmaktadır. Buna göre eğer kendinize güveniniz yoksa durgun, sakin ve ilhamınız kaybolmuş gibi hissediyorsanız ve bu bir dönem değil de uzun süredir yaşadığınız bir durumsa eril enerjiniz düşük ya da eksiktir. Ayrıca eril enerjiye sahip insanlar çok tutkulu ve amaca kitlenmiş kişilerdir.

Agresif ve saldırgandır. Eğer çok sakin ve çekingen bir kişiyseniz eril enerjiniz çok baskın değil demektir. Eril enerji dik başlı, inatçı, sert ve dediğim dedik bir tutum içinde olacağınız bir tarz ortaya koymaktır. Kararlarınızı kendiniz veremiyorsanız, insanlarla iletişimiz kopuksa, ifade güçlüğü yaşıyorsanız yine eril enerjiniz düşük demektir.

Dişil Ve Eril Enerji Nasıl Dengelenir?

Genel ruh haliniz huzursuz, gergin ve devamlı endişeli ise bir yerlerde bir denge sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bedeninizde açığa çıkan dişil ve eril enerjiyi nasıl dengeleyebileceğiniz hakkında birkaç fikrimiz var.  Öncelikle dengesizliğin nerede olduğunu çok iyi tespit etmelisiniz.

Bunun için egzersizler yapabilirsiniz. Yoga bunun için biçilmiş kaftandır. Doğru ve düzenli bir şekilde yaptığınız yoga vücudunuzdaki enerji akışını düzenler ve dengeler. Ayrıca sosyalleşmek, keyifli vakit geçirmek, doğa ile iç içe olmak, yeni başlangıçlar yapmak da vücudunuzun enerji akışını dengelemektedir.

Eril Enerji Hangi Renktir?

Eril enerji beynin sol tarafını temsil eden organizasyon, zeka ve analitik düşünce gibi kavramlar ile birlikte değerlendirilir. Baskın ve agresif bir enerji türüdür.  Eril enerji tutkuların rengi olan kırmızı ile ifade edilmektedir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir