Xbox Sevdalısı Olanların Bilmesi Gerekenler

Xbox Sevdalısı Olanların Bilmesi Gerekenler
07.10.2021 15:15
Oyun severlerin hem ücretli hem de ücretsiz bir şekilde online video oyun oynayabildikleri platformlardan biri de Xbox’tır. Xbox bedava oyunlar nelerdir, çevrimdışı görünme nasıl yapılır? Xbox hesap nasıl silinir, açılır, bilgisayara bağlanır? Xbox ne zaman çıktı, teknik özellikleri nelerdir, Live Gold nedir? Xbox uyumlu kulaklık önerileri nelerdir ve ücretsiz isim değiştirme nasıldır? Xbox hakkında en çok merak edilenleri sizin için araştırdık.

Microsoft tarafından oluşturulmuş Xbox, oyun konsolu türündedir. 15 Kasım 2001’den beri internet dünyasında yer alan Xbox, Amerika Birleşik Devletleri kökenli olarak bilinir. İlk nesil, ,ikinci nesil, üçüncü nesil, dördüncü nesil, beşinci nesil, altıncı nesil, yedinci nesil ve sekizinci nesil olmak üzere oluşturulan Xbox, muhteşem bir oyun deneyimi sağlamakla birlikte iyi bir grafik sunumu ile yüksek performans özelliği sağlamaktadır. Türkiye’de ilk olarak 20214’te satışa sunulan Xbox hakkında tüm merak edilenler ve çok daha fazlası sizler için derlendi…

Xbox Bedava Oyunlar Nelerdir?

Microsoft tarafından geliştirilen Xbox platformunda ki bedava oyunların neler olduğu merak edilir. Pek çok kişi tarafından sıklıkla araştırılan bedava oyunlar arasında ise ‘Apex Legends Gameplay Trailer, Call of Duty: Warzone, Fortnite Zero Crisis Story Cinematic, Dauntless Console Launch Trailer, Neverwinter: Avernus, Ezhoes of the Atlas, Phantasy Star Online 2, Roblox, Rocket League, Offical Next Gen Reveal Trailer’ yer alır.

Xbox Çevrimdışı Görünme Nasıl Yapılır?

Xbox platformunu kullanırken tıpkı diğer uygulamalar gibi çevrimdışı görünmek mümkündür. Bunun için yapılması gerekenler ise son derece kolaydır. Bunun için ilk olarak Xbox kullanım kılavuzuna girilmelidir. Ardından bu kısımda yer alan ayarlar sekmesine tıklanmalı ve buradan tercihlere gelinmelidir. Ekranda yer alan kısımda çevrimiçi durum menüsüne tıklayın. Akabinde ise bu kısmı pasif hale getirerek çevrimdışı görünün.

Xbox Hesap Nasıl Silinir?

Xbox hesabına sahip pek çok kişi bu hesabı artık kullanmak istemediklerinde nasıl sileceklerini merak etmektedir. Çok kolay bir şekilde Xbox hesabını silmek için kılavuza tıklanarak bu işe başlanmalıdır. Ardından ise yine profilde yer alan ayarlar kısmına gelineli ve hesap denilmelidir. Akabinde ise hesapları kaldır denilerek Xbox hesabı silinmelidir.

Xbox Hesabı Nasıl Açılır?

Video oyun oynamak için Xbox hesabı açmak isteyen kişiler ilk olarak bu platformun web sitesine girmelidir. Ardından bu kısımda e mail adresi ile birlikte oturum açılmalıdır. Sayfada yer alan kısımda yeni oluştur denilmelidir. Bu sayede kolaylıkla yeni bir Xbox hesabı açılabilir.

Xbox Nasıl Bilgisayara Bağlanır?

Xbox’un bilgisayarda da kullanımını sağlamak için izlenen adımlar şunlardır;

·        Bilgisayar ya da laptopun başlat düğmesine basılmalıdır.

·        Burada yer alan kısımda ayarlar denilmelidir ve cihazlar kısmına girilmelidir.

·        Cihaz ekle seçeneğine tıklandıktan sonra diğer kısmına girilmelidir.

·        Çıkan listeden Xbox Oyun Kumandası seçeneğine girilmeli ve Xbox bilgisayara bağlanmalıdır.

Xbox Live Gold Nedir?

Video oyun oynama imkanı tanıyan ve aynı zamanda Microsoft tarafından geliştirildiği bilinen Xbox Live’ın yeni ve ücretli özelliğine Xbox Live Gold denilmelidir. Bu özellik ücretlendirmeye tabi tutulmakla birlikte pek çok kaliteli oyun ve ekstra bedava oyun oynama olanağı tanıyan bir yeniliktir.

Xbox Ne Zaman Çıktı?

Microsoft firması tarafından sunulan Xbox firmasının ne zaman çıktığı sıklıkla merak edilmektedir. 2001’den beridir kullanımda olan Xbox, zaman içerisinde oldukça fazla gelişmiş ve ardından seriler halinde kullanıcılara sunulmuştur. Xbox’ın Türkiye’de ki ilk kullanımı ise 22 Kasım 2013 tarihi olmuştur.

Xbox Teknik Özellikleri Nelerdir?

Xbox’ın teknik özelliklerinin neler olduğu sıklıkla merak edilen sorular arasında yer alır. Xbox teknik özelliklerine bakıldığında ise görülenler şunlardır;

·        1.3 TFLOPs grafik işleme gücüne sahiptir.

·        8 GB toplam belleği bulunur.

·        1.75 GHz işlemci frekansı yer alır.

·        500 GB depolama kapasitesi vardır.

·        12 CUs işlem birimi vardır.

Xbox Uyumlu Kulaklık Önerileri Nelerdir?

Xbox uyumlu kulaklık önerileri arasında şunlar yer alır;

·        SteelSeries Arctis 9X

·        Turtle Beach 700 Gen 2

·        Polk

·        Razer Nari Ultimate

Xbox Ücretsiz İsim Değiştirme Nasıldır?

Xbox’ta bilinen bir özellik ücretsiz isim değiştirmedir. Bir kez böyle bir imkan tanınmaktadır. Sisteme girilmeli ve ayarlar kısmına gelinmelidir. Ardından kişiselleştirmeye girilmeli ve profili özelleştir denilmelidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir