Work And Travel Nasıl Yapılır?

Work And Travel Nasıl Yapılır?
13.10.2021 14:17
Work And Travel Nasıl Yapılır? Work and Travel için kaç para gerekir, gerekli belgeler nelerdir? Sorularını sizler için cevapladık.

Work And Travel hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz. Ancak ne olduğunu tam olarak bilmiyorsanız detaylı bir şekilde öğrenmeniz için yazımızı okuyabilirsiniz. Work and Travel’ ın ne olduğunu, nasıl başvurulduğunu merak ediyorsanız, bu yazı tam size göre. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın hemen hemen her yerindeki öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’ ni görmesini, kültürleri tanımasını istemekte. Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerin de kendi kültürlerini tanıtmasını istiyor. Bu nedenle yaz tatillerini Amerika’ da geçirmek isteyen öğrenciler Work And Travel’ e başvuruyor. Work and Travlel programı için yalnızca yaz aylarında, okullar kapandıktan sonra gidilebilir ve okullar açılmadan önce de tekrar ülkelerine dönmeleri gerekir. Work and Travel programı okulların kapanması ile başlasa da kayıt süreci daha erken başlamakta. Çünkü Work and Travel programı ile ilgili gereken prosedürler çok uzun zaman boyunca, haftalar veya aylar boyunca sürebilir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Work and Travel programı ile gelen öğrencilere finansal destek sağlamak için yaklaşık 3- 4 ay süren bir iş imkanı da sunuyor. Öğrenciler tüm prosedürleri halledip Work and Travel programı ile Amerika Birleşik Devletleri’ ne geldikten sonra iş seçmeleri gerekir. Öğrencilerin Work and Travel programına kayıt oldukları tarihe göre iş dağılımı yapılıyor.

Work and Travel İçin Kaç Para Gerekir?

Work and Travel programı dünyanın herhangi bir ülkesinde eğitim gören öğrencilerin yaz aylarını değerlendirmek ve kültürel alış veriş yapmak için Amerika Birleşik Devletleri’ ne gittiği bir programdır. Bu programda öğrencilerin kendi memleketlerinde, kesinlikle bir üniversitenin lisans programında örgün olarak eğitim- öğretim görmesi şarttır. Bu öğrenciler Amerika’ ya gelir ve burada hem kendi kültürlerini tanıtırlar, hem de başka kültürleri gözlemler ve araştırırlar. Bu açıdan oldukça faydalı bir programdır. Work and Travel programına katılıp, Amerika’ ya gidebilmek için kesinlikle gereken belgeleri ve prosedürleri toplamak gereklidir. Work and Travel programı ile Amerika’ya sadece okulun kapanması ile gidilebilir. Yaz aylarında okullar kapandıktan sonra Amerika’ ya gidilir ve okullar başlamadan evvel tekrar öğrencilerin kendi okullarına dönmeleri gerekir. Amerika Birleşik Devletleri öğrencilerin Work and Travel yapabilmeleri ve bunu yaparken maddi zorluk çekmemeleri için öğrencilere birkaç ay kadar sürecek olan iş imkanları da verir. Öğrencilerin Work and Travel başvurularına göre iş imkanları dağıtılır. Bu sayede öğrenciler hiçbir sıkıntı çekmeden ve ailelerinden ekonomik destek almaya ihtiyaç duymadan çalışıp, para kazanabilirler.

Work and Travel İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Work and Travel programı dünyanın her yerindeki öğrencilerin Amerika’ ya gelerek, hem çalışıp, hem de gezebildikleri programdır. Work and Travel programının amacı dünyanın farklı ülkelerindeki öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’ ne giderek, hem programın bulduğu işlerde çalışmaları, hem de gezip, görmeleri, kültür tanımalarıdır. Work and Travel programına katılabilmek için kesinlikle bir üniversitede örgün olarak okuyan bir öğrenci olmak gerekir. Ayrıca öğrencinin üniversitede gördüğü eğitim 4 yıllık olmalı ve öğrencinin başarı ortalaması en düşük 2 olmalıdır. Ayrıca öğrencinin Amerika’ da çalışacağı iş ortamına göre İngilizce seviyesinin de yüksek olması gerekir. Work and Travel programına katılmak için okulların kapanmasından birkaç ay öncesinden başvurmak gerekir. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde Work and Travel ofislerine gidilmeli ve yapılması gereken prosedürler öğrenilmelidir. Work and Travel programı ile Amerika’ ya giden öğrenciler burada dilini geliştiriyor, pek çok insanla tanışır, farklı kültürler görür, kendi kültürünü tanıtır, çalışır, para kazanır ve özgür olmayı, kendi ayaklarının üzerinde durabilmeyi öğrenir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir