WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri: Gruplardan ‘Sessizce’ Ayrılabileceksiniz!

WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri: Gruplardan ‘Sessizce’ Ayrılabileceksiniz!
09.08.2022 12:19
Kullanıcılarına daha özgür bir alan sunmayı hedefleyen Meta sürümü, WhatsApp kullanıcıları için yeni hazırlanan gizlilik özelliklerini duyurdu. WhatsApp yeni gizlilik özellikleri nelerdir? WhatsApp gruptan sessizce ayrılma nedir, belirli kişilerden son görülme nasıl gizlenir?

WhatsApp sunduğu özelliklerle sürekli yeni tartışmalar yaratıyor. Öncelikle veri koruma gündeminde olan uygulama artık kullanıcılara bu konuda daha fazla özgürlük sunmaya başlıyor. Bu doğrultuda çalışan Meta, WhatsApp kullanıcıları için yeni gizlilik özelliklerini duyurdu.

WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri Nelerdir?


WhatsApp, gelecekteki güncellemelerle size daha fazla özgürlük vermeyi umuyor. WhatsApp artık kullanıcılara sohbet gruplarından sessizce ayrılma seçeneği sunuyor. ”Gruptan ayrılırsanız grup üyeleri artık onları doğrudan göremez. Artık tüm üyeler bir WhatsApp grubundan ne zaman ayrılacaklarını biliyor. Bu durum özellikle küçük gruplarda istenmeyen bir durumdur. Kalabalık gruplarda oldukça normal olan bu hareket bir yandan can sıkıcı olabiliyor. Güncelleme sonrasında kullanıcılar sessizce gruptan ayrılabilir ve bu durum sadece yöneticilere bildirilecektir. Bu durum sayesinde grupta bulunan diğer kişilerin, sizin gruptan ayrıldığınızı fark etmelerini büyük ölçüde engellemiş olması nedeniyle oluşabilecek sorulardan kaçınmanızı sağlayacak.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle Mesajı Nedir?

WhatsApp gruplarından sessizce ayrılabilmenin yanı sıra, kullanıcılar artık "bir kez görüntüle" mesajıyla çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini ve ekran görüntülerini engelleyebileceğini kontrol edebiliyor. Böylece kullanıcılar çevrimiçi durumlarını belirli kişilerden veya herkesten gizleyebilir. Bu nedenle, çevrimiçi durum "son görülme" özelliğinden sonra gizlenir ve WhatsApp kullanıcıları için daha fazla gizlilik sağlar.

Bu arada WhatsApp, "bir kez görüntüle" özelliğiyle Snapchat'e göz kırptı. Bu mesajların ekran görüntüleri artık Snapchat'e benzer şekilde engelleniyor.

WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri Ne Zaman Kullanılabilecek?

WhatsApp, özelliğin test edildiğini ve yakında kullanıcılara sunulacağını duyurdu. WhatsApp'ın sunduğu yeni gizlilik özellikleriyle kullanıcılara daha fazla özgürlük verdiğine inanmakta. Yakın zamanda kullanıcılara sunulacak olan bu özellik şimdiden çoğu kullanıcıyı heyecanlandırmaya başladı diyebiliriz. Gizliliğe olan saygının artmasıyla birlikte hem verileri korumak daha kolay olacak hem de güven duygusunun yarattığı hissin insanlar üzerinde pek çok olumlu etkisi olması beklenen durumlar arasında yer alıyor.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir