Voleybol Antrenörü

Voleybol Antrenörü
18.06.2022 12:13
Voleybol antrenörü, oyuncuları hedeflere ulaşmaları için cesaretlendiren ve çalıştıran kişidir. Antrenörün takımına liderlik etmesi ve oyuncular için güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlaması voleybol antrenörünün görevleri arasında yer alır. Voleybol antrenörünün görevleri, voleybol antrenörü olma şartlarının neler olduğu ve voleybol antrenörünün ne kadar maaş aldığı gibi bütün merak edilen soruları sizin için yanıtladık.

Voleybol antrenörü, kısa ve uzun vadeli hedeflere ulaşmak için bir voleybolcu takımına liderlik eder ve onları denetler. Voleybol antrenörünün görevleri arasında antrenman ve değerlendirme planları tasarlamak, antrenman programları belirlemek, yönergeler oluşturmak ve oyuncuların takım çalışmasını, becerilerini ve sportmenliğini geliştirmek için stratejiler geliştirmek yer alır.

Voleybol Antrenörü Olma Şartları

Voleybol antrenörü olma şartları arasında Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Voleybol Antrenörlüğü kursuna kayıt yaptırılması yer almaktadır. Başvuru şartlarından biri ise en az lise mezunu olmaktır. Milli sporcularda voleybol antrenörü olmak için herhangi bir eğitim şartı aranmamaktadır. Başvuru sayısının fazla olması durumunda ise federasyonun, genel şartlara ek olarak özel şartlar eklemesi mümkündür.

Voleybol Antrenörü Ne Kadar Maaş Alır?

Voleybol antrenörünün maaşı, kuruma ve mesleki başarıya bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak bir voleybol antrenörünün maaşı yaklaşık olarak 6000 TL ile 8000 TL aralığındadır.

Voleybol Antrenörlük Belgesi Nasıl Alınır?

Voleybol antrenörlük belgesi almak isteyenler için bazı şartlar aranmaktadır. Spor bilimleri antrenörlük mezunları, uygulama eğitimi ve sınavından başarılı oldukları takdirde kıdemli antrenörlük belgesi alma hakkı elde edebilirler. Uzman olduğu spor dalı dışında en az bir dönem eğitim almış olan kişiler ise seçtikleri bir spor dalında yardımcı antrenörlük belgesi alma hakkına sahip olurlar. Üniversitelerin antrenörlük bölümünden mezun olan kişiler, mezuniyet tarihinden itibaren 4 yıl boyunca temel antrenörlük ve kıdemli antrenörlük seviyelerindeki temel eğitim ve sınavlardan muaf tutulurlar.

Voleybol Antrenörlük Belgesi Sorgulama

Voleybol antrenörlük belgesini sorgulamak için voleybol federasyonunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Voleybol antrenörlüğü için belge almanın bazı şartları bulunmaktadır. Yalnızca bu şartları karşılayan kişiler voleybol antrenörlük belgesi alabilmektedir.

Voleybol Antrenörlük Belgesi İçin Gerekli Evraklar

Voleybol anrtenörlük belgesi için gerekli evraklar şunlardır:

·        Resimli nüfus cüzdanı

·        Açık adresin bulunduğu dilekçe

·        Sağlık raporu

·        Vesikalık fotoğraf

·        Savcılıktan alınan iyi hal belgesinin aslı

·        Noter tasdikli diploma

·        Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden ceza almadığına dair yazı

Gençlik Ve Spor Müdürlükleri tarafından açılan antrenörlük kurslarına katılmak için belirli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında en az lise ve dengi okul mezunu olmak yer almaktadır. Buna ek olarak herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olmak da aranan şartlar arasındadır. Aynı zamanda görevini düzenli bir şekilde yapmasına engel olabilecek fiziksel ve zihinsel hastalığı bulunmama şartı aranmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir