Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 4 Avrupa Ülkesi!

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz 4 Avrupa Ülkesi!
26.07.2022 00:07
Vize almanın zor olduğu bugünlerde vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz Avrupa ülkelerini hızlı ve rahat bir şekilde gezebilirsiniz. Bu vizesiz ülkeler, hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle görülmesi gereken ülkeler arasında yer alıyor. Siz de ''Vizesiz gidebileceğim ülkeler nereler? Hangi Avrupa ülkelerine vizesiz gidilir?'' diye düşünüyorsanız bu yazı sizin için. İşte, vizesiz seyahat edebileceğiniz 4 Avrupa ülkesi...

Vize işlemleriyle uğraşmak istemiyorsanız ve vize işlemlerinin bitmeyen masraflarından sıkıldıysanız vizesiz ülkelere seyahat edebilirsiniz. Online olarak vize alabileceğiniz ya da Türkiye'den vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz çok sayıda ülke var. Sizin için vizesiz seyahat edebileceğiniz Avrupa ülkelerini listeledik. 


Arnavutluk


Türkiye'den vizesiz olarak gidebileceğiniz en güzel Avrupa ülkelerinden biri olan Arnavutluk, muhteşem dağ manzarası, harap kaleleri, fırtınalı başkenti ve rüya gibi kumsalları ile büyülemeye devam ediyor. İstanbul'dan bir buçuk saat süren bir uçuş sonrası Arnavutluk’un başkenti Tiran’a ulaşabilirsiniz. Turistik amaçlı gittiğiniz Arnavutluk'ta 90 gün boyunca vizesiz olarak konaklayabilirsiniz. 

Moldova


Doğu Avrupa ülkesi olan Moldova, doğal ve tarihi güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken Avrupa ülkelerinden biri. Denize kıyısı olmayan bu ülke, çok sayıda müze ve katedrale ev sahipliği yapıyor. Moldova'da 90 gün boyunca vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz. 

Karadağ


Yeşil ve mavinin benzersiz uyumunun birleştiği Karadağ'da Osmanlı izlerini görebilirsiniz. Başkentinin Podgorica olduğu Karadağ'ın, en önemli şehirlerinden biri ise Bar. Karadağ, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi güzellikleri ile de gidenleri kendine hayran bırakıyor. Hem denizin tadını çıkarmak hem de tarihi yerleri keşfetmek isterseniz 90 güne kadar vizesiz olarak Karadağ’da konaklayabilirsiniz.

Belarus-Beyaz Rusya


Beyaz Rusya, Kuzey Avrupa’nın en muhteşem ülkeleri arasında yer alıyor. Beyaz Rusya'da 90 gün boyunca vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz. Benzersiz doğaya sahip olan bu ülke, ormanlar içinde sakin bir Avrupa tatili isteyenler için ideal. Haziran ayında gittiyseniz Beyaz Rusya'nın başkenti Minsk’te yapılan Beyaz Geceler festivaline mutlaka uğramalısınız.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir