Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Vajinada Neler Olur?

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Vajinada Neler Olur?
12.01.2023 18:01
Uzun süre ilişkiye girmeyince vajinada neler olur, vajina daralır mı? Uzun süre ilişkiye girmeyince tekrar kan gelir mi, acı olur mu? Uzun süre ilişkiye girmeyince akıntı olur mu? Uzun süre ilişkiye girmeyince yanma olur mu, kızlık zarı kapanır mı? Uzun süre ilişkiye girmemek bazı bulguların oluşmasına yol açabilmektedir. İşte detaylar...

Vajina, kan ve lenfatik bakımdan zengin, ince duvarlı, genleşmiş, silindirik bir organ olarak karşımıza çıkmaktadır. Vajinanın esneklik ve gerginliğinden sorumlu olan kolajen ve elastik bir bağ içerdiği bilinmektedir. Vajinanın engebeli olan iç duvarları ıslanır ve rugae gevşeme gerçekleştirilir. Daha sonra duvarlar açılır ve cinsel birliktelik için uygun şartlar meydana gelmiş olur.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Vajina Daralır Mı?

Bu inancın gerçeklikle hiçbir ilgisi olmadığı dile getirilmiştir. Vajina kasları oldukça elastik olarak bulunmaktadır. Cinsel birleşmeden ve doğumdan sonra kasılır ve normal şekillerine geri dönmektedirler. Bu nedenle uzun süre ilişkiye girilmemesi durumunda daralama gerçekleşmez.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Tekrar Kan Gelir Mi?

Penisin vajinal penetrasyonu sırasında nispeten esnek bir yapısı olan kızlık zarı deliğinden kolaylıkla geçmesini sağlamaktadır. Bu durumda kızlık zarı bütünlüğü korunacağından kanama gerçekleşmeyecektir. Eğer ilk ilişkide kızlık zarında zedelenme ya da ufak bir yırtık olduysa sonraki ilişkide kızlık zarı tekrar kanama gerçekleştirebilir.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Acı Olur Mu?

Cinsel ilişki sırasında acının ortaya çıkmasının en yaygın nedeni, vajinanın birleşme sırasında yeterince ıslak olmaması durumundan kaynaklanmaktadır. Bunun için yapmak gereken ilk adım ön sevişmedir. Vücudunuz cinsel birleşmeyi kolaylaştırmak için bir sıvı salgılamaktadır. Vajina kuru olduğunda sürtünme tahrişe neden olarak canınızın yanmasına neden olabilir.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Akıntı Olur Mu?

Yapılan çalışmalar sonucuna bakıldığında uzun süre cinsel ilişkiye girmemek anksiyeteden uykusuzluğa kadar birçok sağlık problemlerine sebep olduğu bilinmektedir. Toplumda sıklıkla yaşanan gerginliklerin nedenleri arasında bulunmaktadır. Ayrıca cinsel ilişki sorunlarının yer aldığı tahminler arasında yer almaktadır.

Akıntı, vücudun vajinayı temizleme ve koruma yöntemleri arasında yer almaktadır. Cinsel uyarılma ve yumurtlama gibi durumlarda akıntının artması normal olarak gözlemlenmiştir.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Yanma Olur Mu?

Günlük kullanılan pedler, vajinanın pH değerini bozan kimyasal temizleyiciler (çamaşır suyu ya da deterjan),duş jelleri, idrar yolu enfeksiyonu, prezervatif alerjisi, bel soğukluğu, egzama, sedef ve genital uçuk (herpes) gibi hastalıklar da vajinada yanmaya sebep verebilmektedir. Uzun süre ilişkiye girmemek yanma hissini oluşturmayacaktır.

Uzun Süre İlişkiye Girmeyince Kızlık Zarı Kapanır Mı?

Kızlık zarı açıklığı hiçbir şekilde sonradan kendiliğinden kapanma işlemini gerçekleştirmemektedir. İlişkiye giren kızlarda ise genellikle yırtılır ve deforme gözlemlenir. Uzun süre ilişkiye girilmemesi kızlık zarının tekrar eski haline dönmesini ya da kapanmasına yol açmayacaktır.

Kızlık zarı yırtıldıktan sonra kendisini yenileyemez, sadece cerrahi olarak kızlık zarı dikimi gerçekleştirilebilmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir