Bakireyken Hamile Kalma Olasılığı Nedir?

Bakireyken Hamile Kalma Olasılığı Nedir?
10.09.2022 21:39
Hamile kalma süreciyle ilgili farklı söylemler mevcuttur. Ancak bu söylemlerin çoğu genelde yanlış iddialardır. Bakireyken hamile kalma olasılığı nedir, iç çamaşırından sperm geçer mi, sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?

Kızlık zarını bozmadan hamile kalmak mümkündür. Kızlık zarını bozmadan ve tam ilişki olmadan sürtünme yoluyla vajina ağzına boşalması sonucunda rahme ulaşarak yumurtayı dölleyerek gebelikle sonuçlanır. Yani erkek cinsel organı vajinaya girmezse ve meni vajinaya akarsa gebelik oluşabilir. Bu durumda kızlık zarı kalır ve kız bakiredir ancak hamiledir. Elbette gebe kalabilmek için rahimdeki yumurta hücrelerinin döllenme için yeterince büyük olması gerekir. Yani hamilelik için şartlar sağlanırsa hamilelik mümkündür.

Erkeklerin boşalmadan hemen önce dışarı attığı vücut sıvısı da milyonlarca sperm hücresi içerebilir. Yine cinsel ilişki sırasında erkek ve kadın cinsel organları arasındaki temas süresi gebelik riskini artırabilir.

Cinsel İlişkiden Sonra Vajinanın Yıkanması Hamileliği Önler Mi?

Birçok kadın cinsel ilişkiden sonra vajinayı suyla yıkamanın hamileliği engelleyebileceğine inanır. Bu tamamen etkisiz bir yöntemdir, çünkü erkek boşaldığında sperm birkaç saniye içinde rahme girebilir.

İç Çamaşırından Sperm Geçer Mi?

Çift tamamen giyinik ise spermin vajinaya girmesine imkân yoktur. İç çamaşırında sürtünme olur, meni iç çamaşırında uzun süre kalır ve yıkama yapılmaz ise çevredeki bölgeye ve vajinaya girebilir.

Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?

Çiftler genellikle hamilelikten kaçınmak için sürtünmeyi tercih ettiklerini söylerler. Ancak, sürtünmeden hamile kalmak mümkündür. Bu ihtimal çok küçük ama çift birbirine sürtünerek yaklaştığında sperm rahme ulaşabilir. Bu durumda gebelik şansı çok yüksektir. Ancak sürtünme nedeniyle meni vajinaya girse bile gebelik oluşmaz. Hamileliğin oluşabilmesi için birçok değişkenin aynı anda yaşanması gerekir. Ancak çiftlerde sürtünme sonucu gebelik oluşabileceğini unutmayın.

İlişkiden Hemen Sonra Duş Alınır Mı?

Uzmanlar, ilişkiden sonra banyo veya duş almanın uygun olduğu konusunda hemfikirdir, ancak sıcak su banyosunda olduğu gibi sıcak suda ıslanmanın özellikle kadınlar için iyi bir fikir olmadığına dikkat çeker.

İlişkide Kadın Boşalırsa Hamile Kalır Mı?

"Spermin rahimde olması, sperm rahim ağzından rahme doğru hareket ettikçe gebe kalma şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir. Kadın orgazmı bu süreci anlamlı bir şekilde destekler. Yani bir kadının orgazm olması durumunda, %15 daha olasıdır."

İlişkiden Hemen Sonra İdrar Yapmak Hamileliği Önler Mi?

Bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalktığında çok fazla sperm çıkar. Bu, hamileliği sağlamak için önemlidir, çünkü spermin servikse ulaşmak için yeterli zamanı yoktur. Hamile kalmaya çalışan kadınlar ilişkiden hemen sonra idrara çıkmamalı veya banyo yapmamalıdır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir