Ünlü e-Ticaret Sitesi GittiGidiyor Kapanıyor!

Ünlü e-Ticaret Sitesi GittiGidiyor Kapanıyor!
20.06.2022 23:11
Küresel e-ticaret devlerinden eBay, Türkiye'deki pazaryeri şirketi GittiGidiyor'u kapatacağını duyurdu.

Dünyaca ünlü e-ticaret şirketlerinden biri olan eBay’ in yaptığı duyuruya göre, Türkiye'deki pazaryeri şirketi GittiGidiyor kapanıyor.

Küresel e-ticaret devlerinden eBay, Türkiye'deki pazaryeri şirketi GittiGidiyor'u kapatacağını duyurdu. eBay açıklamasında, eBay'in 2011 yılında GittiGidiyor'un çoğunluk hissesini satın aldığı ve şirketi bağımsız bir platform olarak işlettiği hatırlatıldı.

eBay'in ticari operasyonlarını küresel ölçekte düzenli olarak gözden geçirdiği aktarılan açıklamada, "eBay, bu zor fakat stratejik kararı pazardaki rekabet dinamiklerine dayanarak almıştır. eBay, platformun taşınmasına yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın iş birliği içinde çalışacak ve günün ilerleyen saatlerinde onlarla daha ayrıntılı bilgi paylaşacak." ifadelerine yer verildi.

ALICI VE SATICILARIN 5 EYLÜL’ E KADAR VAKTİ VAR

 20 Haziran’ dan itibaren satıcıların artık yeni ürün listeleyemeyeceği belirtilen bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre;

"GittiGidiyor sitesinde 18 Temmuz itibari ile alıcılar yeni satın alımlar yapamayacak. Buna ek olarak alıcılar ve satıcılar GittiGidiyor sitesindeki 'Hesabım' sayfalarına 5 Eylül 2022' ye kadar erişim sağlayabilecek. GittiGidiyor'un kapatılmasının eBay'in 2. çeyrek veya tüm yıla ait sonuçları üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay'in 2022 yılının ilk çeyreği sonundaki pekiştirilmiş aktif alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon aktif alıcı ile katkıda bulunmuştur."

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

TEKNOLOJİ Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir