Turkcell Online İşlemleri Hakkında Merak Edilen Bilgiler

Turkcell Online İşlemleri Hakkında Merak Edilen Bilgiler
09.10.2021 16:30
Telefon hatlarının teknolojinin gelişmesi ile birlikte çağı yakalamak adına mobil uygulamalara geçtiğini görebilmekteyiz. Turkcell hat dondurma işlemleri neler, online işlemler için şifre nasıl alınır, online işlemler mobil ödeme açma nasıl yapılır, Turkcell online işlemler puk kodu öğrenme nasıl yapılır? Sorularını sizler için araştırdık.

Telefon hatlarının teknolojinin gelişmesi ile birlikte çağı yakalamak adına mobil uygulamalara geçtiğini görebilmekteyiz. Bu sayede insanlar bu online uygulamalardan telefon hatları ile ilgili belirli işlemler yapabilmektedirler. Ayrıca hatların sunduğu hediyelerden ve avantajlı paketlerden de yararlanmaktadırlar. Bu sayede telefonunuzdaki hat ile ilgili belirli bir işlem yapmak istediğinizde bunu telefonunuzdaki online uygulama sayesinde yapabilmektesiniz. Turkcell’de de online işlem yapabilmek için Turkcell’in uygulamasını Play Store veya App Store’dan indirerek bu uygulamadan kolaylıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Turkcell Hat Dondurma İşlemleri Nelerdir?

Turkcell hattınızı kullanmayacağınız durumlar için belirli bir süre aramalara kapatarak dondurabilmeniz mümkündür. Maksimum 3 ay gibi bir süre için bunu yapabilirsiniz. Özellikle faturalı bir müşteri iseniz bunu yapmaya gerçekten ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu dondurma işleminizi yaptıktan sonra 7 gün içerisinde tekrar hattınızı açmanız durumunda herhangi bir ücretlendirme olmayacaktır. 7 günün sonunda 14 TL'lik bir ücretle bu hat dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Turkcell Online İşlemler İçin Şifre Nasıl Alınır?

Turkcell online işlemlere girebilmek için telefon numaranız ve telefon numaranıza ve özel bir şifreyi ihtiyaç duymaktasınız. Online işlemlere girebilmek için şifre alımınızı ise Turkcell müşterisi olmanız dahilinde “SIFRE” yazıp 2200’a göndermeniz dahilinde şifreniz SMS olarak size bildirilecektir. Bununla birlikte ilk defa uygulamaya giriyorsanız hızlı bir işlem yapmak adına telefon numaranızı girdiğiniz zaman doğrulama kodu gelerek size hızlı bir giriş seçeneği sağlayacaktır bu şekilde de uygulamaya girebilmeniz mümkündür.

Turkcell Hat Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell hattınızı iptal ettirmek için uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem seçeneği vardır. Bunun için online işlem, müşteri hizmetleri veya bir Turkcell merkezine gitmek gibi seçenekleriniz bulunuyor. Bu durumlarda müşteri hizmetleri ile bu işlemi halletmek istediğinizde 532 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanısıra en kesin çözümü bir Turkcell merkezine giderek alabilirsiniz buradan hattınızı kapatmak istediğinizi belirttiğiniz zaman gerekli işlemler yapılarak hattınız kapanacaktır. Eğer dijital operatör uygulamasından bu işlemi yapmak istiyorsanız turkcell.com.tr sayfasından hesabınıza giriş yapın ve iptal etmek istediğiniz hattı seçerek iptal sebebini belirttiğiniz takdirde bir Turkcell bayisine giderek bu işlemi onaylamanız gerekiyor. Bu şekilde hattınızı iptal ettirebilirsiniz 

Turkcell Online İşlemler Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Telefondan yapacağınız bazı internet alışverişlerinde, yapacağınız bazı bağışlarda mobil ödeme seçeneği ile bu ücretleri faturanıza yansıtarak ödeyebilirsiniz. Yani söz konusu alacağınız şey, telefon faturasına yansımış halde ödeme yapılmaktadır. Bu durumlarda hattınızın mobil ödemeyi açık olması gerekmektedir. Hattınız mobil ödemeye açık olabilmesi için 2222’ye “mobil ödeme aç” yazarak mesaj göndermeniz gerekir. Bunun dışında hattınız genel olarak mobil ödemeye kapalıysa bunu müşteri hizmetleri ile konuşarak halletmeye çalışabilirsiniz bu şekilde telefonunuz mobil ödemeyi açılacaktır.

Turkcell Online İşlemler Puk Kodu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Telefonunuza giriş yaparken eğer pin kodu girişi aktifse telefonunuz açılmadan önce size pin kodunu soracaktır. Pin kodu hattınızı ilk aldığınızda sim kartınızın yapıştırılmış olduğu karttaki bilgilerin içinde yer almaktadır. Pin kodu 4 haneli bir şifre olmak üzere cihazınızın girişinde kullanmaktadır. Ayrıca pin kodu telefonunuzun başkaları tarafından açılmasına da engel olacaktır. Pin kodunuzu 3 kez yanlış girmeniz gibi bir durumda pin kodu bloke olarak Puk kodu aktive olmaktadır. Puk kodu da 8 haneli bir şifre den oluşmaktadır. Puk kodunu da 10 defadan fazla yanlış girmeniz dahilinde SIM kartınız bloke olarak kullanılamaz hale gelir. bunu yaşamamak için pin kodunuzu unutmanız durumunda puk kodunuzla işlem yapmak gerekir. Puk kodunuzu öğrenmek için Turkcell'in ana sayfasından GSM numaranızı ve Turkcell şifreniz ile giriş yapmalısınız menülerde yer alan “işlem merkezine” tıklayarak ayarlar sekmesinden puk kodunuzu öğrenebilirsiniz. Bu sayede pin kodunuz devre dışı kaldığında bu durumu puk koduyla hallederek sim kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir