Telefon Neden Güvenli Moda Geçer?

Telefon Neden Güvenli Moda Geçer?
26.11.2022 22:38
Telefon neden güvenli moda geçer? Telefon neden güncelleme almaz, neden görüntülü arama yapmaz? Telefon neden geçersiz sim der, neden hızlı şarj olmaz, neden hat okumaz? Telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelse de karşılaşılan problemlerin olası çözümleri bulunamadığı taktirde kullanıcıları için bu durum bir hayli can sıkıcı olabiliyor. İşte tüm bu problemlerin çözümlerini sizler için bu yazımızda derledik...

Android güvenli modu kapatmak için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. Bu şekilde telefonunuzu güvenli moddan çıkarabilmeniz mümkün olacaktır. Eğer yeniden başlatma işlemi güvenli modun kapatılmasını sağlamadıysa cihazınızı tamamen kapatmalı ve 5 dakika gibi bir süre boyunca açmadan ve hiçbir tıklama yani işlemde bulunmadan beklemeniz gerekmektedir. Güvenli moda geçme sebepleri arasında çeşitli güvenlik ve virüs sorunları yer almaktadır.

Telefon Neden Güncelleme Almaz?

Telefon güncellemesi yapılmayan Android telefonlar kötü ve virüslü dosyalara karşı dirençsiz kalacaktır. Telefonu kullandıkça sürekli bir güvenlik açığı çıkar ve bu durum git gide artmaktadır. Google Play Store'da olan bazı uygulamaları kullanamaz hale gelebilmeniz olasıdır.

Bazı Android güncellemeleri eski model telefonlarla uyumlu olmadığından dolayı güncelleme yapmama sorunu ile karşı karşıya kalınabilir.

Telefon Neden Görüntülü Arama Yapmaz?

Cihazınızdan; Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar >Şebeke Modu içerisine giriş yaparak 3G/2G (WCDMA/GSM ) otomatik mod olarak seçimini yapmanız gerekmektedir. Android 11 sürümüne sahip cihazlarımızda görüntülü görüşme yapılabilmesi için VoLTE seçeneğinin etkin olması gereken bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Telefon Neden Geçersiz Sim Der?

Bu problemle karşı karşıya kalındığında, SIM kart tepsisinin tamamen kapandığından ve yerine oturduğundan emin olmanız gerekmektedir. Farklı bir iPhone ya da iPad modelinin veya başka bir telefon üreticisinin SIM tepsisini kullanıyorsanız tepsi yerine tam oturmuyor olması muhtemeldir. Bu durumda ise başka bir SIM kart kullanmayı deneyebilirsiniz.

Telefon Neden Hızlı Şarj Olmaz?

Telefon yavaş şarj oluyor uyarısı alıyorsanız bunun nedeni şarj kablosunun yıpranmış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Şarj kablosunda ya da soket kısmında meydana gelen bozulmalar şarj konusunda size bazı problemleri doğurabilir. Genellikle de iPhone marka telefon modellerinde kullanılan şarj kabloların ömrü fazla uzun olmamaktadır.

Telefon Neden Hat Okumaz?

Sim kartınız eskimiş olduğundan dolayı telefon hattınızı okumuyor olabilir. Sürekli takıp çıkarma durumundan kaynaklı da yıpranmış olabilmesi mümkündür. Nano sim kart desteklemeyen cihazınız varsa kartı kendi çabalarınızla takmışsanız temassızlık kaynaklı problemler yaşıyor olmanız mümkün. Bazı durumlarda yazılımsal sorunlar görülebilir ancak bu durum çok önemli bir probleme teşkil etmeyecektir.

Eğer ki telefon sim kartı tanımıyorsa, sim kartta bir sorun meydana gelmiş olabilir. Üzerindeki manyetikte oluşan bir hata sim kartın okunmasını önleyebilmesi okumamasının sebebi olabilir. Telefonun sim kart yuvası da bozulmuş durumunda olabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir