Spor Toto 1'inci Lig Play-Off Sisteminde Değişiklik Yapıldı!

Spor Toto 1'inci Lig Play-Off Sisteminde Değişiklik Yapıldı!
21.07.2022 20:41
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF),2022-2023 sezonu itibariyle Spor Toto 1'inci Lig'de Play-Off sisteminin değiştirileceğini açıkladı. Spor Toto 1. Lig Play-Off sistemindeki değişiklikleri neler? Yeni sistem nasıl olacak? İşte, yeni Spor Toto 1'inci Lig'de Play-Off sistemi...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF),2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1'inci Lig'de Play-Off sisteminin değiştirilmesine karar verildiğini açıkladı.

TFF'nin Yeni Sistem AçıklamasıTFF', Spor Toto 1'inci Lig'de Play-Off sistemi değişikliği ile ilgili açıklama yaptı. TFF tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde:

 "Sezon sonunda ligi ilk iki sırada bitiren takımların doğrudan Spor Toto Süper Lig'e yükseleceği Spor Toto 1. Lig'de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:

Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanır.

Ligi 3. sırada bitiren takım doğrudan Play-Off Finaline yükselir.

Ligi 4. sırada bitiren takım ile 7. sırada bitiren takım, 5. sırada bitiren takım ile ise 6. sırada bitiren takım eşleşir. Müsabakalar, 4. ve 5. takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

Bu müsabakaları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak Play-Off Finaline yükselir.

Play-Off Finali tarafsız sahada tek maç eleme usulünü göre oynanır. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig'e yükselecek 3. takım olur."


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

SPOR Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir