Renault Kwid Türkiye’ye Gelecek Mi?

Renault Kwid Türkiye’ye Gelecek Mi?
28.01.2022 15:00
Otomobil dünyasının devleri arasında yer alan Renault Kwid modeli ile gündeme oturmuş durumdadır. Kwid modeli ile Hindistan pazarına hızlı bir giriş yapan Renault yeni ağlar oluşturma peşine düşmüştür. Ekonomik ve teknolojik modelini dünyaya sunmaya çalışmaktadır. Bu nedenle otomobil fiyatlarının yüksek olduğu ülkeleri radarına alan Renault Türkiye'yi de yeni modelini satmak için listeye eklemiştir. Renault Kwid Türkiye fiyatı ne olacak, Renault Kwid Türkiye'ye ne zaman gelecek, Renault Kwid özellikleri nelerdir? Konularını sizler için derledik.

Kwid Renault markasına ait bir modeldir ve modelin asıl çıkarılış amacı Hindistan'dır. Ancak Hindistan'da büyük bir yankı yapan Kwid'in pazar ağının geliştirilmesi planlanmaktadır. Renault Kwid modelini otomobil fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde satılmasını amaçlamaktadır. Bu nedenle listeye Türkiye'yi de eklediği bilinmektedir. Türkiye'de de Kwid modelinin satılacağı düşünülen Renault bu konu hakkında resmi bir açıklama yapmamıştır. Kwid'in Türkiye satışı planlandığı medyada sızdırılınca halk da bu yönde araştırmalar yapmaya başlamıştır. Çünkü Kwid modeli Hindistan'da vergiler dahil 70 bin TL'ye satılmaktadır ve Türkiye'de de diğer araçlara nazaran daha uygun bir fiyata satılacağı düşünülmektedir.

Renault Kwid Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Hindistan için üretilen ve satışına Hindistan'da başlanılan Kwid'in Türkiye'de de satılması planlanmaktadır. Herkesin merakla beklediği Renault Kwid'in ne zaman Türkiye'ye geleceği ve satışlara ne zaman başlanacağı hakkında bir açıklama yer almamaktadır. Renault'dan bir açıklama bekleyen Türk halkı bu konu hakkında pek çok araştırma yapmaktadır. Modelin bu kadar gözde olmasının nedeni ise Kwid'in ucuz olması ve ucuz olmasına rağmen yüksek teknoloji ile üretilmesidir. Edinilen son bilgilere göre Renault'un kısa süre içinde Kwid pazar ağını genişletme çabasına gireceği yer almaktadır. Bu nedenle Türkiye'yi de listesine aldığı bilinen Renault'un yakın zamanda Kwid'i ülkemizde satışa sunacağı düşünülmektedir.

Renault Kwid Özellikleri Nelerdir?

Kwid Renault marka aracın en ucuz modelleri arasında yer aldığı için pek çok kişi tarafından ilgi ile beklenmektedir ve ucuz olması nedeniyle de araştırılmaya başlanmıştır. Bunun için aracın özelliklerinin ne olduğu merak edilmektedir. B SUV tarzında olan Kwid 0.8 litrelik bir motora sahiptir ve 50 beygirlik motoruyla da tatmin edici bir performansı vardır. Kwid 5 ileri vites teknolojisi ile üretilmiştir. Motorunun hacmi 800 cc'dir ve şehiriçi kullanımlara uygun olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.


Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir