Reflü Kaç Gün Sürer?

Reflü Kaç Gün Sürer?
14.10.2022 18:51
Reflü, regl ağrısı, sinüzit kaç gün sürer? Sezeryanda lohusalık, ses kısıklığı, sigara yoksunluğu ve spiral takıldıktan sonra kanama kaç gün sürer? Günlük hayatımızda yaşadığımız bazı rahatsızlıklar ya da durumlar bizi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu rahatsızlıklar ne kadar sürer onu araştırdık.

Reflü hastalığı tedavisi genel olarak 6-8 hafta sürmektedir. Reflü tedavisi kesildikten sonra hastaların büyük çoğunluğunda reflü şikayetler tekrarlanabilmektedir. Hastaların %50’inde 3 ay içinde %80’inde 6 ay içinde reflü şikayetleri tekrar lüks etmektedir.  Reflü yani geçse bile tekrar lüks eden bir rahatsızlıktır.

Regl Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Regl ağrısı, regl dönemden 1 ya da 2 gün öncesinden bile başlayabilmektedir. Bu regl ağrısı, ise 1 gün ya da 3 gün boyunca sürmektedir. Regl ağrıları 3 gün içinde geçmektedir. Bu regl dönemlerinde ağrılar olması kaç normal karşılanmalıdır. 

Regl ağrılarını geçirmek için ılık duş alın, bitki çayları için, egzersiz yapmaya gayret etmelisiniz. Bu şekilde regl ağrılarınız az da olsa geçecektir.

Sinüzit Kaç Gün Sürer?

Sinüzit, yüz kemiklerinin içerisindeki boşlukların iltihaplı doku dolmasından dolayı ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, baş ağrısı ve koku almada güçlük gibi etkilere neden olabilir. Sinüzit ise 4 ile 8 hafta aralıklarında geçmektedir. Sinüzitin seyri akut ile kronik arasında değişiklik gösterebilir. 4 ya da 8 hafta içerisinde sinüzitiniz geçebilir. 

Sinüziti hemen geçmesini istediğinizde ise burun spreyleri, tuzlu ya da karbonatlı su yaptığınız zaman sinüzitlerinizin geçmesinin süresi az da olsa kısalacaktır. 

Sezeryanda Lohusalık Kaç Gün Sürer?

Doğum sonrasında ilk haftalarda kanama, adet kanaması kadar sık bir şekilde görülebilir. Bu kanama bir süre geçtikten sonra yerini daha çok akıntıya bırakır. Akıntı rengi ise kahverengi, sarı ve beyaz olmak üzere rengi giderek açılır. Ortalama sezeryan da lohusalık süresi 40 gündür. Aynı zamanda sezeryan dikişlerinin iyileşmesi de 4 ya da 6 haftayı bulabilir.

Ses Kısıklığı Kaç Gün Sürer?

Ses kısıklığı onlarca farklı nedenlere bağlı olarak gerçekleşebilir. Ses kutusundaki problemler ses tonunun ya da ses kalitesinin değişmesine neden olur. Çoğu ses kısıklıkları sorunu geçicidir. Fakat kalıcı ases kısıklarının olduğu da gözlemlenmiştir. Ama genel olarak ses kısıklığı 1 ya da 2 hafta içerisinde düzelmektedir. Bundan daha uzun süren ses kısıklıklarında ise kesinlikle doktora gitmek gerekmektedir.

Sigara Yoksunluğu Kaç Gün Sürer?

Sigara bağımlılığı çağımızın en büyük sorunu haline gelmiştir. Sigarayı bırakmaya çalışan tütün kullanıcıları için nikotin yoksunluğu belirtileri rahatsız edici ve stresli bir durumdur. Ama bu durum geçicidir. Sigara yoksunluğu belirtilerinin çoğu, 48 saatte zirve yapmaktadır. Ama sigara yoksunluğu 3 ya da 4 hafta içinde azalacaktır.

Spiral Takıldıktan Sonra Kanama Kaç Gün Sürer?            

Spiral takıldıktan sonra kanamaların meydana gelmesi normaldir. Bu kanamalar ise 1 hafta ya da 10 gün sürebilir. Hatta hormonlu spiral sonrası ilk 3 ay ara kanama veya cinsel ilişki sonrası kanamalara da yol açabilir. Kanamalarınız çok yoğun ve bu sürelerden uzun olduğunda kesinlikle doktor kontrolüne gitmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir