Pilav Kaç Dakikada Pişer?

Pilav Kaç Dakikada Pişer?
15.10.2022 19:33
Pilav, fırında tavuk ve köfte kaç dakikada pişer? Kuru fasulye düdüklüde, kek, mantı ve fırında patates kaç dakika pişer? Yemek malzemelerinin doğru oranlanması kadar pişirilmesi de önemlidir. Yemeklerin bir püf noktası olan pişirilme sürelerini sizler için araştırdık.

Tane tane bir pilav yapmak için pişirilmesi süresi önemlidir. Pilavlık pirincinizi ocaktaki yağlı tencerenin içine ekleyiniz. Ardından pirincinizi 10 dakika kadar kavurun. Pirinçler kavrulduktan sonra kaç bardak su gerekliyse o kadar ekleyin. Daha sonra orta dereceli ateşte pilavınızı 10 ya da 15 dakika içerisinde suyunun çekene kadar pişirmelisiniz. Bu şekilde tane tane ve lezzetli bir pilavınız olacaktır. Piştikten sonra pilavınızı servise hazır hale getirin Afiyet olsun.

Fırında Tavuk Kaç Dakikada Pişer?

Baharatlarla harmanlanmış olan tavuklarınızı yağlı kâğıt serili tepsinize özenle yerleştiriniz. Ardından önceden ısıtılmış 200 derecelik fırınınıza tavuklarla dizilmiş olan tepsinizi yerleştirin. Ve tavuğu 45 dakika boyunca üzeri kızarana kadar pişirin. Piştikten sonra servise hazır hale getirin. Afiyet olsun.

Fırında Köfte Kaç Dakikada Pişer?

Köftenin içine koymak istediğiniz tüm baharatları koyduktan sonra yoğurunuz. Köfteyi yoğurduktan sonra istediğiniz şekli veriniz. Ardından yağlı kâğıt serili ya da yağlanmış tepsinize köftelerinizi yerleştirin. Yanına dilerseniz patates, biber ve soğan ekleyebilirsiniz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Fırındaki köfteleriniz 35 ya da 40 dakika boyunca pişiriniz. Piştikten sonra servise hazır hale getirin. Afiyet olsun.

Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer?

Kuru fasulyeleri pişirmek için önceden su dolu kapta bekletmek gerekmektedir. Beklettiğiniz kuru fasulyeleri hazırlamış olduğunuz düdüklü tencerenin içine attıktan sonra kapağını kapatıp orta dereceli ateşte pişiriniz. Kuru fasulyeler düdüklü tencerede 10 ya da 15 dakika içerisinde pişecektir. Piştikten sonra servise hazır hale getirin. Afiyet olsun.

Kek Kaç Dakikada Pişer?

Kek harcınızı hazırladıktan sonra yağlanmış olan kek kalıbınıza ya da tepsinize harcı dökünüz. Ardından ise önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında ortalama 35 ya da 40 dakika pişirin. Kekin piştiğini kontrol etmek için bir kürdan yardımıyla bakabilirsiniz. Bu kontrol işini bir kere yapmanız gerekmektedir. Ve kek fırında pişerken çok fazla fırının kapağı açılmamalıdır. Piştikten sonra kekinizi servise hazır hale getirin. Afiyet olsun.

Mantı Kaç Dakikada Pişer?

Mantılarını pişirmek için öncelikle bir tencerenin içinde su kaynatmanız gerekmektedir. Tencerede kaynayan suya mantıları dökmelisiniz. Mantılar bu suyun içinde 15 dakika içerisinde pişeceklerdir. Ardından mantınızı sudan süzüp servis tabaklarınıza almalısınız. Daha sonra mantınızı servise hazır hale getiriniz. Afiyet olsun.

Fırında Patates Kaç Dakikada Pişer?

Patateslerinizi istediğiniz baharatlarla harmanladıktan sonra yağlı kâğıt serilmiş fırın tepsinize özenle yerleştirin. Ardından önceden ısıtılmış 220 derecelik fırına koyunuz. Ve 20 dakika boyunca patateslerinizi fırında pişirin. Daha sonra patatesleriniz servise hazır hale getiriniz. Afiyet olsun.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir