Pençe Kilit Şehidinin Son Dileği Adı Çocuk Merkezine Verildi

Pençe Kilit Şehidinin Son Dileği Adı Çocuk Merkezine Verildi
05.07.2022 14:22
Pençe Kilit harekatı kapsamında teröristle çıkan çatışmada ağır yaralanarak hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül şehit oldu. Özgül’ün şehit olmadan önce öğretmeni olduğu belirtilen bir tanıdığına vasiyetinde, şehit olursa adının çocuk esirgeme merkezine verilmesini istediği öğrenildi.

Pençe Kilit operasyonunda şehit olan Uzman Çavuş Enes Özgül, 21 Haziran’da teröristlerle çıkan çatışmada yaralandı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şehidimizin son dileği ortaya çıktı.

Vasiyeti Ortaya Çıktı

Özgül'e ait olduğu belirtilen ve öğretmenine yazdığı, “Ömer hocam, kritik bir operasyona girecem. Pençe Kilitde. Sizden istirhamım şudur. Eğer, şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin hocam. Orada büyüyen çocuk şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hoca. Her zaman sevmeye de devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin” mesajı sosyal medyada gündem oldu.

Bakanlık Son Dileğini Yerine Getirdi

Bunun üzerine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Şehit Özgül’ün yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezinin isminin Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştirildiğini duyurdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar taziye mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız, 4 Temmuz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir