Peeling Banyodan Önce Mi Sonra Mı Yapılır?

Peeling Banyodan Önce Mi Sonra Mı Yapılır?
29.11.2022 22:01
Cinsiyetin önemi olmadığı güzellik işlemlerinden biri de peeling uygulamasıdır. Peelingin ne gibi yarar ve zararı olduğuna dair bir araştırma yaptık. Peeling banyodan önce mi sonra mı yapılır, peeling fırçası nasıl kullanılır, cildi inceltir mi? Peeling cildi beyazlatır mı, cilt rengini açar mı, ağdadan önce mi sonra mı yapılır, peeling ile maske arasındaki fark nedir?

Peeling doğru zamanlarda kullanıldığında cilde birçok yararı vardır. Genellikle banyodan önce peeling yapıldığında cildinizin banyo sonrası daha yumuşak ve parlak olduğunuz görürsünüz. Bu uygulama kişiden kişiye de değişir. Genelde banyo öncesi önerilir. Banyo öncesi yavaşça masaj yaparak uygulamak istediğiniz bölgeye peelingi sürerek banyoda rahatlıkla yıkayarak cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Peeling Fırçası Nasıl Kullanılır?

Peeling fırçasının kullanma şekli peelingin etkisini de artırır. Yüzünüze uygularken yukardan aşağı doğru peelingi uygulamanız gözeneklere daha hızlı etki etmektedir. Bu yüzden cilt uzmanlarının da laboratuvar ortamlarında yaptığı araştırmalar neticesinde hem fırçanın yapısı hem de uygulana bölge de önemli bir noktadır. Bu durumlara dikkat ederek bu işlemi yapmanız gerekir.

Peeling Cildi İnceltir Mi?

Cildin ferah ve doğal görünmesi için emek vererek bakımlarımızı düzenli yapmak da fayda var. Peeling de bu bakımlar arasındadır. Eğer düzenli ve doğal uygulamalar ile peeling yaparsanız cildiniz ışıltılı bir görünüşte olacaktır. Fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi peeling uygulamasının da zararı vardır. Çok fazla peeling uygulaması yaptığınız da ya da doğal olmayanları yaparsanız cildiniz tahriş olur. Cildinizi de bir incelme olmaz.

Peeling Cildi Beyazlatır Mı?

Cildi beyazlatan hiçbir ürün yoktur. Sadece cildinizin gerçek tonunu eşitleyen güzellik ürünleri vardır. Cildin beyazlaması ancak cerrahi bir müdahale ile olabilir. Onu da kimse yaptırmak istemez. Peeling işlemini düzenli bir şekilde kararında yaptığınızda cildinizin tonunu eşitlediğiniz göreceksiniz.

Peeling Cilt Rengini Açar Mı?

Peeling uygulamaları cilt rengini açmaz. Sadece cilde parlaklık verir. Ya da cildin gerçek rengini teniyle eşitler. Sizlerde cildinizin açıldığını sanırsınız. Cildinize bakım yapmadığınız takdirde lekenmeler ve koyulaşma gibi sorunlar ortaya çıkar. Peeling işlemleri aslında sizin gerçek cilt rengini ortaya çıkarır. Bu yüzden kendi evinizde kendi yapacağınız peeling uygulamaları ile cilt tonunuzu eşitleyebilirsiniz.

Peeling Ağdadan Önce Mi Sonra Mı Yapılır?

Ağda yapacaksanız peelingi ağdadan sonra uygulayın. Çünkü peelingin içindeki maddeler cildin yanmasına neden olabilir. Yanan cilde ağda da uygulanırsa lekelenme ve leke izi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ağda yaptığınızın ertesi günü peeling uygulaması yapın. Çünkü deriye aynı anda etki eden iki maddenin büyük sorunu olur.

Peeling ile Maske Arasındaki Fark Nedir?

Peeling cildin siyah noktalarını ve gözeneklerini temizlemeye yardımcı olduğunu herkes bilir. Maske ise cildi nemlendirerek daha iyi parlak görünmesini sağlar. İki arasındaki farkın diğer özelliği ise maskenin cilde detoks etkisi yapmasıdır. Bu yüzden ikisi arasındaki farkı bilerek günlük ya da düzenli kullanımlar yapmanız gerekir.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir