Ortopedik Yatak Fiyatları Nelerdir?

Ortopedik Yatak Fiyatları Nelerdir?
15.11.2022 21:24
Ortopedik yataklar son zamanlarda özellikle kas ve eklem ağrıları yaşayan kişiler için sıklıkla tercih edilen yatakların başında gelmektedir. Ortopedik yatak fiyatları nedir, nasıl seçilir, ne işe yarar? Kimler ortopedik yatak kullanmalı? Ortopedik yatak nasıl yıkanır, sert mi olur? İşte ortopedik yatak ile ilgili tüm merak edilen soruların cevapları tüm detaylarıyla bu yazıda...

Ortopedi kelimesi Fransızca bel ve omurga ile ilgili olan anlamına gelmektedir ve dolayısıyla ortopedik yataklar da bel ve omurgaya destek olan ve bu bölgelere rahatlık sunarak ağrıların azaltılmasını sağlayan yataklar için bu kelime kullanılır.

·        Tek kişilik ortopedik yatakların fiyatları 1.309 TL’den başlayıp, 10.205 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yatakların fiyatı ful ortopedik olmasından, yapıldığı malzemeye kadar ücretini etkilemektedir.

·        Çift kişilik ortopedik yatakların fiyatları 3.619 TL’den başlayıp, 33.488 TL’ye kadar devam etmektedir.

Ortopedik Yatak Nasıl Seçilir?

Ortopedik yataklar, genellikle bel ve sırt ağrıları yaşayan bireyler için önerilmektedir. Ortopedik yatakta uyuduktan sonra ağrılarda gözle görülür derecede bir iyileşme olduğu gözlemlenmiştir. Piyasada ortopedik yatak başlığı altında pek çok farklı yatak satılmaktadır fakat yatağın ortopedik olduğundan emin olmadan satın alınması önerilmez.

Ortopedik yatakların sert olduğuna dair bir inanış vardır; fakat bu doğru değildir. Ortopedik yataklar kişiye özeldir ve herkesin ortopedik yatak tercihi farklı olabilir. Bunun için ortopedik yatağın özelliklerini bilmenizi ve kendiniz için en uygun ortopedik yatağı tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

Ortopedik Yatak Ne İşe Yarar?

Ortopedik yatak genel itibariyle bel ve sırt ağrısı olan bireyler için tavsiye edilen ve kullanıldığında ağrıların azalmasına sebep olan yataklara denilmektedir.

Ayrıca boyun, baş, bel, omuz, basen, kalça gibi bölümlerde oluşan ağrılar ortopedik yatağın özel yapısı sayesinde azalmaktadır. Bu belirtilen bölgelerde ağrıları olan kişilerin rahat bir şekilde uyumaları sağlanmak bu yatakların genel amacı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ortopedik Yatak Nasıl Yıkanır?

Ortopedik yatak temizliğini evde kendiniz çok rahat ve kolay bir şekilde yapabilmeniz mümkün.

·        Bir kap içine 1 yemek kaşığı lavanta yağı ve karbonat eklenir.

·        Bu malzemelerin üzerine 2 su bardağı ılık su ilave edilir ve ardından karışması sağlanır.

·        Şimdi, sünger yardımıyla bu suyu süngere alınır ve yatağın her yeri bu sünger yardımıyla silinir.

·         Karbonat yatağı kirlerden ve tozlardan temizlerken; lavanta yağı da yataktaki kötü kokuları gidermeye yardımcı olacaktır.

Ortopedik Yatak Sert Mi Olur?

Ortopedik yatakların da çeşitleri vardır ve bunlar tam ortopedik yataklar, yarı ortopedik yataklar olarak gruplanabilir. Tam ortopedik yatak sünger dolgu malzemesinin daha sert bir yapıya sahip olduğu yatak türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Genelde ortopedik yatak tercihinde ilk sıralarda yer almaktadır. Sertliği sayesinde omurga ve boyun bölgelerine tam olarak destek vererek doğru uyku pozisyonun alınmasına yardım eder.

Kimler Ortopedik Yatak Kullanmalı?

·        Sırt ve Boyun Ağrıları Olanlar; ortopedik yataklar en çok sırt ve boyun ağrısı olanlar tarafından tercih edilmesi gereklidir. Kullanılan malzemenin özel yapısı sayesinde, doğru olan pozisyonun uyku halinde alınması sağlanmaktadır ve böylece kişilerin ağrılarının azalması sağlanacaktır.

·        Kan dolaşımında sorun olanlar; iyi bir uyku, kan dolaşımının da etkili bir şekilde yapılmasından geçer ve kan dolaşımı etkili bir şekilde gerçekleşmezse, kişinin uykusunda sorunlar oluşması olasıdır. Bireyler uykusundan uyanacak ya da huzursuz uyuyarak enerjisi bitik bir şekilde kalkacaktır. Dinç kalmak isteyenler ortopedik yatağı tercih etmesi uygun olacaktır.

·        Farklı pozisyonlarda uyuyanlar; ortopedik yataklar farklı şekilde uyuyan kimselere rahat şekilde uyumaları için imkanlar sunmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir