OBS Studio Nasıl İndirilir?

OBS Studio Nasıl İndirilir?
14.09.2022 17:05
OBS Studio çeşit çeşit insanın kullandığı bir uygulama olmuştur. Sizler için OBS Studio nasıl indirilir, ile ekran kaydı nasıl yapılır, canlı yayın nasıl yapılır, sistem gereksinimleri nedir, chat ekleme nasıl yapılır, çekilen videoları nereye kaydediyor, kamera nasıl açılır? Gibi merak edilen konulara açıklık getirdik.

OBS Studio'yu PC'niz için  resmi web sitesinden kolayca indirebilirsiniz. Windows ve Mac için OBS Studio'yu indirmek için şu adımları izlemeniz gerekir: PC'nizde bir tarayıcı açın.  Tarayıcınızda OBS Studio'nun resmi web sitesini ziyaret edin. Resmi web sitesi Windows, macOS 10.13+ ve Linux için üç seçenek sunar. Windows PC için OBS Studio'yu indirmek istiyorsanız, tıklayın. MacOS için OBS Studio'yu indirmek istiyorsanız, Windows seçeneğini seçin ve tıklayın. macOS 10.13 ve üstü için isteğe bağlıdır. Kolay kurulum için OBS Studio kurulum dosyası bilgisayarınıza indirilecektir.

OBS Studio İle Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

Masaüstünüzden OBS Ekran Kaydediciyi açın. Windows, Mac ve Linux'ta çalışır. Sahneler panelinin en altına gidin ve bir sahne eklemek ve ona bir ad vermek için artı simgesine dokunun. Kaynağı belirlemek için artı simgesine tıklayın. Ses girişi yakalama Örneğin, bir mikrofonla ses kaydedin. Ses Çıkışı Yakalama, sisteminizden çıkan sesi kaydedebilir. Görüntü yakalama, tüm ekranınızı kaydeder ve oyun yakalama, oyununuzu kaydeder. Tüm kaynakları ekledikten sonra, Karıştırıcı sekmesine tıklayın ve ses seviyesini ayarlayın. Kontroller bölümünün altındaki Ayarlar iletişim kutusunu açmak için Ayarlar düğmesine tıklayın. Çıktı sekmesine gidin, Kayıt bölümüne gidin ve tercihinize göre seçenekleri seçin. Diğer seçenekleri seçin ve Tamam'a tıklayın. Masaüstünüzde istediğinizi kaydetmeye başlamak için Kaydı Başlat düğmesini tıklayın.

OBS Studio İle Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın, ardından Oluşturucu Araçları sekmesine tıklayın. Sol sekmede  canlı yayın seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra Şimdi Canlı sekmesine tıklayın. Canlı yayın menüsüne ulaştığınızda karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır. Bunlar, gerektiğinde düzenleyebileceğiniz ayarlardır. B. Yayın adı ve açıklaması. Bu kısım  çok  farklı talimatlar gerektirir. Ancak hızlı bir açıklama isterseniz YouTube tarafından yayınlanan Canlı Yayın Rehberini deneyebilirsiniz. Video ve Ses sekmelerinde optimum çözünürlük, bit hızı gibi kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz. Girin. Soldaki ayarlarda Yayın seçeneğine gidin ve Yayın Hizmeti seçeneğinde YouTube/YouTube Oyun menüsünü seçin. Tüm ayarları onaylayın ve çıkın. Ayarlar menüsünün altında bir “Kaynak” seçeneği göreceksiniz. Oradaki “+” seçeneğine tıklayın. Oyununuzu yayınlamak istiyorsanız, görünen seçeneklerden Game Capture'ı seçin. Birden fazla seçenek sunar. Cihazınızla en verimli şekilde çalışan seçeneği seçin. Ardından ayarları tamamlamak için Tamam'a tıklayın.

OBS Studio Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Her uygulamada olduğu gibi OBS Studio’da da sistem gereksinimleri vardır. Bunlar:

(Minimum) İşlemci: Intel i5 2500K, AMD Ryzen 1300X

RAM: 4 GB

İşletim Sistemi: Windows 8.1 (64 bit)

VİDEO KARTI: GeForce GTX 900 Serisi, Radeon RX 400 Serisi, Intel HD Graphics 500

PİKSEL GÖNDERİCİ: 5.0

KÖŞE GÖNDERİCİ: 5.0 BOŞ DİSK ALANI: 500 MB

OBS Studio Chat Ekleme Nasıl Yapılır?

OBS Studio uygulamasında chat eklemek için şu adımları izleyin:

-Kanalınıza gidin.

-Kanalınızdaki sohbet penceresinde, pop-out sohbet’e tıklayın.

-Çıkan pencerenin URL adresini kopyalayın

-OBS Studio'yu açın.

-Görünüm menüye gidin.

-Rıhtımları seçim.

-Özel tarayıcı yuvalarını seçin.

OBS Studio Çekilen Videoları Nereye Kaydediyor?

OBS konumunu bulamazsanız, aktarım yazılımını açın, Dosya menüsünü  ve Kayıtları Görüntüle seçeneğini seçin. Ardından, OBS tarafından oluşturulan tüm kayıtları gösteren bir dosya penceresi açılacaktır.

OBS Studio’da Kamera Nasıl Açılır?

Masaüstünüzdeki OBS Studio simgesine tıklayarak veya Başlat menüsünde OBS Studio yazarak programı çalıştırabilirsiniz. Bundan sonra, Sanal Kamerayı Başlat düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir