Native Reklam Nedir?

Native Reklam Nedir?
05.10.2022 16:04
Günümüzde reklamlar el ilanları ile değil de internette yayınlanır. Gezdiğimiz sayfaların köşelerinde görürüz. Yazımızda reklamlar ilgili bilgiler hazırladık. Native reklamı nedir? Native reklam örnekleri nelerdir, nasıl yapılır? fiyatları ne kadar, avantajları nelerdir?

Doğal reklam olarak da bilinen native reklamlar, internet ortamında gezindiğimiz sayfaların kuytu köşelerinde karşımıza çıkar. Bu sayfalardan dikkatimizi çeken reklam aracılığıyla ürünler hakkında bilgiler alabiliriz. Bu sayede firmaların işlerinin kolaylaşması ve hızlı şekilde müşteri çekmeleri sağlanır. Örneğin kullandığımız sosyal medya adreslerinden aradığımız reklamlar sürekli dönerek karşımıza çıkmaya başlar. Bizle bunlara native reklam olarak adlandırıyoruz. Arama motorlarında ve diğer kullanılan hesapların sağ veya sol alt üst köşelerinde karşımıza çıkar.

Native Reklam Örnekleri Nelerdir?

Native reklama her gün telefonlarımızda görürüz. Çok şekilde açılmış sayfalar gibi her köşede farklı haber ve reklam bulunarak kullanıcıların huzuruna sunulur. Reklam örnekleri de bu şekilde olmaktadır. Büyük bir sayfa o sayfanın içinde gündem ile ilgili haberle ve reklamlar yer alır. Native reklam örnekleri de bu şekilde gösterilir. Artık tüm firmalar bu şekilde reklamlarını yaparak kısa sürede alıcısına ulaşır. her şey online olduğu için reklamlar ile alacağınız ürünlerde online şekilde ayağına kadar gelmektedir. Fakat bir husus daha var bazı reklam amaçlı kullanılan sayfalar dolandırıcı da olabilir bu konuya dikkat ederek güvenilir sayfalardan bakabilirsiniz.

Native Reklam Nasıl Yapılır?

Reklam yapacağınız zaman bazı adımları vardır. İlk önce reklamın sürecini belirlemeniz gerekir. Reklamın içeriği ve kime hitap edeceği de önemli konulardan biridir. Kaliteli bir şekilde müşterinin karşısına çıkılmalıdır. Aksi takdirde çok fazla tıklanmaz. Göze çarpıcı gelmesi lazım. Büyük yazılarla dikkat çekere tıklanma ve içreğinin de okunacak şekilde olması şart. Bu konular ön planda tutularak Native reklamı yapmanız mümkün olacaktır. Reklam süreçlerini de doğru şekilde kontrol ederek takibe almamız gerekir. Eğer takip edemezsek reklam internet ortamından da kalkabilir. Online ve sürekli, değişme olasılığı olan sayfalardan oluştuğu için elimizin altında reklam örnekleri ve sayfası olması gerekir.

Native Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Bu tür reklamların iki türlü fiyatları vardır. Reklamın kalitesi ve sayfada kalma süreci fiyatı etkilemektedir. Hangi sayfalarda yayınlayacağınız önemli olduğu için 1000 ile 20000 gibi fiyat aralığında değişmektedir. Daha düşük bütçe ile de reklam vermeniz mümkün olabilir. doğru bir araştırma ve güvenilir yerlerden almanız sizler için daha iyi seçim olacaktır.

Native Reklam Avantajları Nelerdir?

Native reklam ile ürünlerinizi tanıttığınızda daha hızlı müşteri yakalayacaksınız. bu sayede ürünleriniz tüm dünyaya reklam aracılığıyla ulaşarak kısa sürede alıcılarını bulmuş olacaktır. Hesaplı şekilde reklam verip birden fazla kişiye ulaşmanız imkan dâhilinde olacaktır. Güvenli hesaplar bu işin sırrı bu noktaya dikkat ederek reklamlarınızı veriniz.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir