Naim Süleymanoğlu Göz Rengi Nedir?

Naim Süleymanoğlu Göz Rengi Nedir?
14.11.2022 21:59
Cep Herkül'ü olarak tanınan Naim Süleymanoğlu hakkında birçok merak edilen soru vardır. Naim Süleymanoğlu göz rengi nedir, rekoru geçildi mi, hastalığı nedir? Naim Süleymanoğlu hangi yılda öldü? Naim Süleymanoğlu kardeşleri kimlerdir, lakabı nedir, dizanteri oldu mu? Naim Süleymanoğlu Bulgaristan’dan neden kaçtı? Tüm detayları sizler için derledik.

Kendi kilosunun üç katından fazla kaldırarak, efsane olmayı başaran Naim Süleymanoğlu'nun göz ve saç rengi kahverengidir. Lakabı cep herkülü olan Naim, ilk dünya rekorunu kırdığında sadece 15 yaşında bir gençti. 4 olimpiyata katılıp 3 tanesinde altın madalya almayı başarmış olduğu bilinmektedir. Ayrıca 8 dünya şampiyonasında 1 kere gümüş, 7 kere altın madalya kazandı. Avrupa Şampiyonasında ise 2 kez altın, 1 kez bronz madalya kazanarak hayranlarını kendine hayran bıraktı.

Naim Süleymanoğlu Rekoru Geçildi Mi?

Koparmada 175, silkmede 215 kilo kaldıran Arnavut asıllı Yunanlı sporcu Dimas, toplamda 390 kiloyla, yarışma tartısı olan 84.06 kilogramın verdiği avantajla 3. kez üst üste olimpiyat şampiyonluğunu elde etmiştir ve bu spor dalında Naim Süleymanoğlu'nun başarısını tekrarladığı bilinerek hayranları tarafından ilgi görmüştür.

Naim Süleymanoğlu Hastalığı Nedir?

Siroza bağlı karaciğer yetmezliğinden dolayı tedavi gören Süleymanoğlu'na 6 Ekim 2017'de ameliyatla karaciğer nakli işlemi gerçekleştirilmiştir.

Naim Süleymanoğlu'nun hastalığı, siroza bağlı karaciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma kaldırılması uygun görüşmüştür. Ayrıca ameliyatla karaciğer nakli olan Süleymanoğlu, son olarak beyindeki kanama ve buna bağlı artan ödem nedeniyle acil ameliyata alınmıştır.

Naim Süleymanoğlu Hangi Yılda Öldü?

Efsane milli halterci, 18 Kasım 2017'de tedavi gördüğü hastanede karaciğer yetmezliği nedeniyle 50 yaşında hayata gözlerini yummuştur. 28 Eylül 2017'de hastaneye kaldırılan Naim Süleymanoğlu ile yakından ilgilenen ve hayranı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9 Ekim 2017'de hastanede efsane sporcuyu ziyaret ettiği bilinmektedir.

Naim Süleymanoğlu Kardeşleri Kimlerdir?

Hayatı boyunca hiç evlenmemiştir. 23 Ocak 1967'de Bulgaristan Kırcaali'de Ahatlı köyünde, Hatice Hanım ve Süleyman Bey'in oğlu olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Muharrem ve Rahim adında iki de kardeşi vardır.

Naim Süleymanoğlu Lakabı Nedir?

Bulgaristan Türklerinin yaşadıklarını dünyaya duyurmak adına insanüstü çaba sarf eden Naim Süleymanoğlu rekor üstüne rekor kırarak adını dünyaya yazdırmasıyla bilinmektedir. Naim Süleymanoğlu boyu nedeniyle “cep herkülü” lakabını alırken hayatını adadığı spor onu milli bir kahraman haline getirdiği bilinmektedir. Bu lakabı hayranları tarafından sıkça kullanılmaktadır.

Naim Süleymanoğlu Dizanteri Oldu Mu?

Türk spor tarihinin unutulmaz ismi Naim Süleymanoğlu'nun gençliğinde geçirdiği Dizanteri hastalığı Naim Süleymanoğlu yaşamı boyunca birçok hastalıkla mücadele ettiği bilinmektedir. Genç yaşlarda dizanteriye yakalanmış, ilerleyen yıllarda ise karaciğer yetmezliğine yakalandığı bilinmektedir.

Dizanteri, şiddetli ishal ile ilişkili bulaşıcı bir hastalık olarak bilinmektedir. Ve Shigella basili veya bakteri ile enfeksiyon en yaygın dizanteri nedeni olarak bilinmektedir.

Naim Süleymanoğlu Bulgaristan’dan Neden Kaçtı?

Bulgaristan'daki Türklere yönelik artan baskılardan kaçıp bunlara son vermek isteyen Naim Süleymanoğlu, 1986 yılında Melbourne'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nın bittiği gün, Bulgar milli takımından kaçtı ve İngiltere'deki Türk Büyükelçiliği'ne sığındığı bilinmektedir. Süleymanoğlu oradan da Türkiye'ye geldiği bilinmektedir.

Türkiye'ye iltica etmeyi ve bu kaçışı da Melbourne'da gerçekleştirmeyi kafasına koyan ünlü isim bir yıl önce katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda bu düşüncesini bir Türk halterciye detaylı bir şekilde anlatmıştır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir