Milyonlar Merakta: Uzman Çavuşlara Kadro Verilecek Mi?

Milyonlar Merakta: Uzman Çavuşlara Kadro Verilecek Mi?
14.06.2022 02:13
CHP Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Bakan Akar’ın yanıt vermesi için bir soru önergesi sundu. Türk Silahlı Kuvvetleri için önemli bir yere sahip olan uzman çavuşların sorunlarına dikkat çeken önergede, uzman çavuşların mesleki güvencelerinin bulunmadığına dair ifadeler yer almaktadır. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise uzman çavuşlara kadro verilmesi hakkında bir çalışma yapılıp yapılmadığına dair yanıt verdi.

Uzman çavuşlara kadro verilmesiyle ilgili açıklama yapan Hulusi Akar, böyle bir çalışmanın yapılmadığı belirtti. Zaman içinde sürekli olarak sunulan uzman çavuşlara kadro önergesi ise yanıt bulmadı.

UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO VERİLECEK Mİ?

Uzman çavuşlara kadro verilmesiyle ilgili çalışmalar yapılsa da henüz kesin bir sonuç elde edilemedi. Bununla birlikte uzman çavuşlara kadro verilmesi hakkında önergeler sunuluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en önemli unsurları arasında yer alan uzman çavuşların kadro alması ile ilgili sorunlar vurgulanmıştır. Hazırlanan önergelerde, uzman çavuşların mesleki güvencelerinin olmadığına dair endişeler dile getirilmiştir. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise uzman çavuşlara kadro verilmesi ile ilgili bir çalışmanın olmadığını ifade etmiştir.


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir