Meraklısına Tanıtıldı: 2024 Chevrolet Blazer Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Özellik!

Meraklısına Tanıtıldı: 2024 Chevrolet Blazer Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Özellik!
19.07.2022 17:01
Chevrolet, elektrikli SUV modeli Blazer'ı tanıttı. 557 Beygir gücü motoru ve tasarımıyla dikkat çeken 2024 Chevrolet Blazer'ı, Türkiye'de görme ihtimalimiz düşük olsa da otomobilin gelişmiş özelliklerini sizler için derledik.

2024 Chevrolet Blazer, Blazer'ın keskin görünümünü koruyan ancak ona daha fazla performans sağlayan elektrikli bir SUV olarak tanıtıldı. Otomobil, daha geniş iç mekan ve kullanıcının güç aktarma sisteminin konfigürasyonunu seçmesine izin veren benzersiz bir deneyim sunuyor. İşte, 2024 Chevrolet Blazer hakkında bilmeniz gereken 4 özellik!

1) Geniş İç Mekana Sahip


Tasarımı ve pil dizaynı, daha düşük bir ağırlık merkezi ve zemin sağlar, bu da daha fazla iç alan ve depolama alanları ve akıllı paketleme seçenekleri sunar. Otomobilin içi, isteğe bağlı açılır tavan ile geniş bir baş mesafesi ile havadar bir görünüme sahiptir. Alçak taban ve uzatılmış dingil mesafesi, daha fazla alan anlamına geliyor. Kokpitteki ekranlar açılı ve sürücüye yönelik. Ekranı kenarlara kadar dolduran net grafikler için karartmalı arka ışıklı 17,7 inç OLED serbest biçimli orta dokunmatik ekran bulunmaktadır. 

2) Güç Aktarma Özellikleri ile Farklı

Blazer, önden çekişli ünite, iki arkadan çekişli ünite seçeneği, standart ve performans dört tekerlekten çekiş ve üç pil boyutu ile sunulacak. Standart AWD, ön tahrik ünitesine ve daha küçük arka üniteye sahiptir. RWD, FWD'den daha fazla güç ve daha dinamik bir sürücü sunar. FWD, daha küçük motora ve küçük veya orta pil paketi seçeneklerine sahiptir. 

3) 2024 Chevy Blazer EV'yi Şarj Etme


Döşemeye bağlı olarak, Blazer EV, Chevy kullanıcıların 10 dakikada 78 mil menzil ekleyeceğini söylediği 190 kW'a kadar DC genel hızlı şarj kapasitesine sahiptir. Otomobil, eller serbest başlatma özelliğine sahiptir, bu da basılacak düğme olmadığı anlamına gelir. Kapıyı kapatıp frene dokunduktan sonra anahtarlık SUV'nin gitmesine izin verir. Bununla birlikte bagaj kapağını eller serbest olarak açmak için aracın arkasında sensörler bulunur. Sürücü, rejeneratif frenlemenin ne kadar agresif olduğunu seçebilir ve fren gücünde küçük ayarlamalar yapmak için direksiyon simidindeki vites değiştirme pedalını kullanabilir. Gelişmiş Park Yardımı özelliği ile geri otomatik frenleme, ileri çarpışma uyarısı, otomobil üreticisi acil frenleme ve şeritten ayrılma uyarılı şeritte kalma yardımı sağlar. Ultify, aracı kullanım ömrü boyunca geliştirmek ve kişiselleştirmek için kablosuz yazılım güncellemelerine izin verir. Blazer, performans için isteğe bağlı yaz lastikleri ile standart ve dört mevsim lastikleri ile birlikte gelir.

4) 2024 Chevrolet Blazer Fiyatları ve Satış Tarihi


Chevrolet Blazer EV, 2023 yazında piyasaya çıkacak ve başlangıçta en popüler kaplamalarla birlikte piyasaya sürülecek. Bununla birlikte aracın fiyatının yaklaşık 47 bin dolardan başlayacağı düşünülüyor. 


İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

OTOMOTİV Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir