Menisküs Yırtığı Ameliyatı Nasıl Olur?

Menisküs Yırtığı Ameliyatı Nasıl Olur?
22.08.2022 15:37
Menisküs yırtığı, özellikle sporcularda meydana gelen bir rahatsızlıktır. Menisküs yırtığı hakkında, menisküs yırtığı ameliyatı nasıl olur? Sorusu, menisküs yırtığı ile ilgili en çok merak edilen konulardandır. Bununla birlikte, menisküs yırtığı ameliyatı nasıl olur? Menisküs yırtığı ameliyatı fiyatı nedir? Menisküs yırtığı ameliyatı kaç günde iyileşir? Ve menisküs yırtığının iyileşme süreci nasıldır? Gibi konular, menisküs yırtığı ile ilgili sıkça sorulmakta olan bilgiler arasındadır. Yeni yazımızda, menisküs yırtığı ile ilgili merak edilenleri, sizler için derledik.

Menisküs yırtığı, özellikle sporcularda sıklıkla rastlanan kas yırtıkları arasındadır. Bununla birlikte, menisküs yırtığına sıklıkla rastlanan spor dalları ise, futbol, Amerikan futbolu, buz hokeyi, tenis, basketbol gibi spor dallarıdır. Menisküs yırtığı ameliyatının nasıl olduğu ise, insanlar tarafından sıkça sorulmakta ve merak edilmektedir. Bununla birlikte, menisküs yırtığı ameliyatının nasıl olduğunu, şu şekilde açıklayabiliriz; menisküs yırtığı meydana geldiğinde, bir ameliyat yöntemi olan artroskopik cerrahi işlem tedavisi uygulanmaktadır. Artroskopik cerrahi işlem ile birlikte, dizlere açılan 2 adet delik sonucunda, diz kemiğinden içeri girilmektedir. Menisküs yırtığı ameliyatında, gelişen tıbbi teknolojilerden biri olan, mikro kameralar kullanılmaktadır. Bununla birlikte menisküs ameliyatında, ince bir kamera kullanılmaktadır ve dizde açılan deliklerden, kamera içeri girerek menisküs yırtıkları tespit edilmektedir. Menisküs yırtığının meydana geldiği nokta, video kamera ile incelenirken, dizde açılan 2. Delikten de cerrahi müdahale yapılmaktadır. Menisküs yırtığına ise, özellikle genç yaşta bulunan kişilerde rastlanılmaktadır. Menisküs yırtığı ameliyatı, takılmalı yırtıklara yapılmakta ve yırtılan bölge dikilerek, dokular ile kaynaşması sağlanmaktadır. Menisküs yırtığı ameliyatı sonrasında ise, hastalar genellikle ameliyat sonrasında taburcu edilmektedir. Menisküs yırtığı ameliyatı olan hastanın kanama durumuna göre ise, hasta 1 gün hastanede kalabilmektedir. Menisküs ameliyatı sırasında, dizlere açılan delik sayısı ise 2 ile 3 delik arasında değişmektedir.

Menisküs Yırtığı Ameliyatı Fiyat

Menisküs yırtılmalarına, genellikle genç yaşlarda rastlanılmakla birlikte, ilerleyen yaşlarda doku kayıplarının başlaması ile birlikte de menisküs yırtıkları meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte, menisküs yırtığı ile ilgili olarak, menisküs yırtığı ameliyatı fiyatının ne kadar olduğu, sıkça sorulmakta ve merak edilmektedir. Bu anlamda, menisküs yırtığı ameliyatı fiyatları, yırtığın cinsi ve ameliyatı gerçekleştirecek doktorun kıdemine göre, farklılık gösterebilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ise, menisküs yırtığı ameliyatı fiyatlarına dair, kesin bir bilgiye ulaşılamamaktadır.

Menisküs Yırtığı Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Menisküs yırtıklarına, genel olarak genç yaşta bulunan kişilerde rastlanılmaktadır. Bununla birlikte, menisküs yırtığı ameliyatı kaç günde iyileşir sorusu, menisküs yırtığı hakkında merak edilen konulardan biridir. Bu anlamda menisküs yırtığının iyileşmesi, 4 ile 8 hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Menisküs Yırtığı Ameliyatı İyileşme Süreci

Menisküs yırtığı ameliyatı iyileşme sürecinde, kişinin istirahat etmesi ve fizyoterapist uzmanları yardımı ile birlikte, menisküs yırtığı ameliyatının iyileşme sürecinin hızlandırılması sağlanmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir