Mavi Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir?

Mavi Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir?
27.10.2022 20:57
Mavi kehribar taşı, doğal taşların en ismi duyulanlarındandır. İsminin sık sık duyuluyor olmasına rağmen hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olmadığımız taşlardandır da ayrıca. Peki; mavi kehribar taşı faydaları nelerdir, fiyatları ne kadardır? Mavi kehribar taşı nerede bulunur, caiz midir? Mavi kehribar taşı erir mi, ne zaman kullanılır? Merak edilenleri hep beraber inceleyelim.

Mavi kehribar taşı yeni doğan bebeklerde yaygın bir şekilde kullanılan doğal taşlardan bir tanesidir. Genelde kolye olarak kullanılan mavi kehribar taşının pek çok faydası vardır. Hastalıklardan koruyucu bir etkiye sahip olduğu gibi iyi enerji vermesi ile de bilinmektedir. Kehribar taşı ile hazırlanan kolyeler, kullanıcının isteğine göre şekillenebilmektedir. Mavi kehribar taşının doğal yapısı fosil görünümünden doğal taş görünümüne benzetilmiş bir formdadır. Bebeklerde kullanılmasının sebeplerinden bazıları sarılık, huzursuz hissetme, diş çıkarma gibi problem oluşturabilecek durumlara fayda sağlamasıdır. Huzursuzluk, sarılık ve diş çıkarma sorunlarını engellemenin en etkili yöntemlerinden biri mavi kehribar taşının kullanılmasıdır. Mavi kehribar, geçmiş dönemlerde çok fazlalıkla tedavi amacı ile kullanılan taşlardan bir tanesidir.

Mavi Kehribar Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Mavi kehribar taşı, genellikle kolye olarak kullanılan bir taştır. Bu nedenle, fiyat aralığı çok değişmektedir. Değişmekle birlikte, mavi kehribar taşı fiyatı yüksek doğal taşlardan değildir.

Mavi Kehribar Taşı Nerede Bulunur?

Mavi kehribar taşı, birçok yerde bulunabilen bir taştır. Polonya, Ukrayna, Romanya, İsveç, İngiltere, Hollanda, Sicilya mavi kehribarın bulunduğu yerlerden bazılarıdır. Özellikle buralarda kehribar yatakları bulunur. Ülkemizde ise çok düşük miktarlarda çıkar. Bayburt, Erzurum, Erzincan gibi bölgeler kehribarın az da olsa bulunduğu yerlerden bazılarıdır. Kehribar özellikle volkanik bölgelerde görülen taşlardan bir tanesidir. Isıtılmış iğnelerin ucu yardımı ile kehribarın iyi olup olmadığı anlaşılabilir. Kehribarın ısıtıldığı zaman çam kokusu yayıyor olması onun gerçek kehribar olduğuna dair bir işarettir.

Mavi Kehribar Taşı Caiz Mi?

İslam dininde kullanılan birçok doğal taş bulunmaktadır. Akik, yakut, inci, mercan, sedef bunlardan bazılarıdır. Kutsal kitaplarda doğal taşların kullanımı ile ilgili negatif bir şey yer almamaktadır. Mavi kehribar taşının kullanılmasının herhangi bir caiz olmama durumu söz konusu değildir.

Mavi Kehribar Taşı Erir Mi?

Kehribar taşı yanabilecek taşlardan bir tanesidir. Kehribar, ısı ile karşılaştığında etrafa hoş kokular da yayabilir. Yüksek sıcaklıkla temas ettiği zaman kolayca alev alan taşlardan biri değildir.

Mavi Kehribar Taşı Zaman Kullanılır?

Mavi kehribar taşı yaygın olarak bebekler için kullanılan doğal taşlardan bir tanesidir. Sarılık, diş çıkarma, ağlama problemleri, huzursuzluk için birebir olduğundan bebeklik dönemlerinde kullanılması uygun görülür. Bunun yanı sıra, mavi kehribar taşı ağrılar için de çok etkili bir taştır. Baş, diş, migren ağrısı çekildiğinde mavi kehribar taşına başvurulabilir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir