LOL Brand’in Hikayesi Nedir?

LOL Brand’in Hikayesi Nedir?
19.05.2022 11:17
League of Legends:Brand’in nasıl oynanıldığı, hangi yeteneklerin kullanılması gerektiği, Brandin kombolarının neler olduğu, Sihirdar Büyülerinden hangilerinin tercih edilmesi gerektiği ve bu oyunu oynarken nelere dikkat edilmesinin gerektiğinden bahsedeceğiz bu yazımızda.

Uzun zaman önce buzlar ile kaplanmış olan Freljord’da bulunan kabilede Kegan Rodhe ismi ile yaşamını sürdüren fakat şu günlerde Brand adı ile anılan yaratık, büyük bir kuvvetin baştan çıkarılabilineceğinin hayatta olan kanıtıdır. Kegan’ın insanlığının ortadan kalkması şöyle olmuştur: Efsanevi Dünya Rünlerinden birini ara iken dostlarına ihanet etmesiyle rünü kendine sakladı. Brand’in ruhu yanıp giderken, bedeni yaşayan alevlere ev sahipliği yapmıştır. Brand artık diğer rünleri bulma ümidi ile Valoran’ı dolaşıyor ve düzineler boyu fani ömrü geçse bile hazmedemediği yanlışlar için intikam yeminleri ediyor.

LOL Brand’in Yetenekleri Nelerdir?

Pasif olan Yeteneği: Alev; 4 saniye boyunca, Brand sayesinde, hedef aldıkları alev alarak hasar görür. 3 kere kadar bu etki birikebilir. Mananın geri kazanılması ise Brand’in alev alan bir rakibini katletmesiyle gerçekleşir. Büyük bir canavar üzerinde veya herhangi bir şampiyon üzerinde alev maksimum bir yüke ulaştığında kararsız bir duruma gelir. Sonra da 2 saniye yetenek etkileri uygulanıp kurbanın çevresindeki devasa bir alana hasar vermesi sonucunda patlar.

Q Yeteneği: Ateş Topu; Büyü hasarı verilen bir ateş topu fırlatır Brand. Eğer hedef daha önceden alev almış bir vaziyette ise, Ateş topu hedefini ortalama olarak 1,5 saniye boyunca sersemletir.

W Yeteneği: Alev Sütunu; Kısa süreli olan bir gecikmenin hemen sonrasında Brand, hedef bölgedeki rakip birimlerine büyü hasarını, bölgede bir Alev Sütunu oluşturarak verir.%25 ek hasarı ise önceden alev almış olan birimler alır.

E Yeteneği: Yangın; Brand’in hedefine doğru gönderdiği güçlü patlama sonucunda patlamanın, yanındaki rakiplere de yayılması ile büyü hasarı verir.

Ulti Yeteneği: Volkan; Brand’in ya da etrafındaki rakiplerinin Brand’in meydana getirdiği ateş seli sonucunda en çok 5 defa sekerek, her sekmede rakiplerine büyü hasarı verir. Sekmeler sonucu şampiyonların üzerindeki Alev etkisini maksimum seviyede yüke ulaştırmak ilk önceliktir. Volkan’ın onları bir süreliğine yavaşlatması ancak hedeflerin önceden alev olmasıyla olur.

LOL Brand Nasıl Oynanır?

Brand aslında orta koridor ve destekte oynayabilen bir büyücü. Asıl olayı olan pasif yeteneği sayesinde üç yetenek tutturduktan hemen sonra ilave olarak hasar verip rakipleri yakmaya yarar ve en az 3. Seviye olmalısınız ki bu yeteneği etkinleştirebilesiniz. Rakiplere uzaktan hasar verip dürtmenizi sağlayan ilk W yeteneğini açar Brand. E yeteneği sonucunda yangın etkisi bıraktığı yerlere de hasar verip sıçramasını sağlar Brand. Minyonları kolayca temizlemek ve arayı kapatmak için W ve E yeteneği kombosunu kullanabilirsiniz. Diğer kombodan biri olan Q yeteneğini açıp sonra ilk E yeteneğini kullanarak hemen sonra Q yeteneğini kullanarak tutturduğunuz rakibinizi sersemletebilirsiniz.

Rakip sersemlediği takdirde 3. Olarak W yeteneğini açıp pasifi aktif edebilirsiniz ve bun sonucunda rakibinize büyük bir hasar verebilirsiniz. Son olarak da Ultisi sayesinde yangın etkisini rakibe birden çok kez çarparak daha da çoğaltabilirsiniz. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir