Valorant Oynamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Valorant Oynamadan Önce Bilinmesi Gerekenler
21.10.2021 21:00
Valorant nasıl oynanır, nasıl indirilir? Valorant ne zaman çıktı? Riot Games'in FPS modundaki oyunu Valorant hakkında bilinmesi gerekenleri bu yazımızda sizler için yanıtladık.

Oyun konusu başka bir boyuta çıkarken, her geçen gün oyun oynayan sayısı yükselmektedir. Teknoloji, internet ve oyun üçlüsü bir biri ile buluşunca insanlar, bu oyunlara daha ilgi duymakta. Birçok oyun geliştiren firmada, belirli aralıklarla oyunlar çıkararak bu alanı beslemektedir. Bu konuda önde gelen isimlerden olan ve League of Legends yapımcısı olan Riot Games, Valorant isimli oyununu geçmiş dönemde çıkarmıştı. Bu oyunda 2 takım yer alırken, her takımda 5’er kişi olabiliyor. Bu her iki tarafta en iyisi olmak adına oyuncular, çarpışır ve bu oyunu kazanmaya çalışır. Bu iki takım tam 24 raunt kapışırken, ilk raunt 30 saniyelik silah alma ile başlamaktadır. Bu evreden sonra bütün güç alanları kaybolurken, atak yapacak takım spike kurmak adına, 1 dakika 40 saniyeye sahiptir. Kurulan bu tuzak 45 saniye içinde patlıyor, çözülme süresi ise 7.5 saniye kadar sürmektedir. Buradan sora çıkışta 3 harita yer alıp, burası 3 bomba bölgesine sahip olarak biliniyor. Ulti yetenekleri aldıktan sonra ölseniz bile kaybolmayıp, diğer rauntlarda kullanılabilmektedir. Oyunda birçok karakter seçebilirken, ajanlarda oyun için de seçilebilmektedir. Bu karakterlerin bir birilerinden farklı özellikleri bulunurken, oyun alanında aldığınız silahlar ve güçler ile birçok özellik kazanabilirsiniz. Oyuna tam girmeden biraz pratik yaparak ve farenizi iyi seçerek atışlarınızı geliştirebilirsiniz. Oyun, nişancı oyunları arasında yer almakta olup, birçok kişi tarafından oynamaktadır. Bu oyun için Windows işletim sistemi yüklemek gerekirken, oyun için 9 GB depolama alanı gereklidir.

Valorant Nasıl Oynanır?

Bu oyun iki karşılıklı takım olarak ve her takımda 5 oyuncu ile oynanmaktadır. Bunun yanında saldırı ya da savunma yapan varken, hangisinde yer alacaksanız seçersiniz. Oyunda ilk yapmanız gereken ise karakter seçmek olurken, tam 15 ajandan bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra 5’li takımlara dahil olunup, oyuna geçilir. 24 raunt şeklinde devam eden oyunlardan sonra kazanan takım belli olurken, oyunu istediğiniz modda oynamakta mümkündür. Seçtiğiniz ajanın özelliklerine göre bazı hareketler yapabilirken, oyun içinde güç doldurma yerlerinde de değişik özellikler kazanabilirsiniz. Çok çekişmeli ve çarpışmalı bir oyun olurken, kısa sürede çok sevilmiştir.

Valorant Nasıl İndirilir?

Öncelikle bu oyunu oynamak adına bilgisayarınız Windows işletim sistemine sahip olmalı gerekirken, işlemcinizin minimum i3 olması gerektirmektedir. Bu konuda önerilen ise işlemci i6 olması lazımdır. Bellek ise ez az 4 GB ve önerilen 6 GB olarak karşımıza çıkmakta olup, depolama alanı en 7 GB olması gereklidir. Bütün her şey tam ise Valorant oyunun sitesine girilerek, oyun ücretsiz indirilebilmektedir. Siteye girdikten sonra Riot Games hesabınızı açmanız yoksa yeni hesap almanız gerekecek. Bundan sonra oyunu güvenli bir şekilde indirmeniz mümkündür.

Valorant Ne Zaman Çıktı?

Özellikle bu oyun Counter-Strike oyununa karşı yapılan bir hamle olarak algılanmış olup, aynı kategoride bir oyundur. Riot Games hesabınız varsa oyunu ücretsiz indirebilirken, çıktığı günden beri çok kişiyi tarafından oynandı ve oynanmaya devam edilmektedir. Karşılıklı 2 takım tarafından oynanırken, her takım 5 oyuncu barındırıyor. Bu iki takım biri savunma biri ise saldırma pozisyonunda bulunuyor. Oyunun piyasaya çıkması ise 2 Haziran 2020 olurken, bu tarihten sonra epey kişi tarafından oynanmış ve indirilmiştir. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir