Lenovo Glasses T1 Tanıtıldı: Özellikleri Nelerdir?

Lenovo Glasses T1 Tanıtıldı: Özellikleri Nelerdir?
03.09.2022 14:12
Lenovo Glasses T1 uzun zamandır insanların beklediği bir teknolojik alettir. İşte Lenovo Glasses T1 tanıtıldı. Peki Lenovo Glasses T1’in özellikleri nelerdir? Detayları ile yazımızda.

Lenovo, Glasses T1 adlı yeni akıllı ekranını IFA 2022'de duyurdu. Cam boyutunda bir akıllı ekran olan Glasses T1,  Full HD OLED ekranı her kullanıcının gözünün önüne getiriyor. Bu özel giyilebilir  ekran, Lenovo'nun rakipleri tarafından reklamı yapılan akıllı gözlüklere çok benzer. T1 Gözlük, kullanıcılara sanal veya artırılmış  gerçeklik deneyimi sunmayacak. Bu nedenle bu gözlüklerin takılmaması ve yürümemesi gerektiği baştan not edilmelidir. Ayrıca kablolu tasarım, kullanıcıların kaynaklarına bağlı kalmalarını da sağlar. T1 gözlük ile kullanıcı, bir monitör veya TV karşısında bir şey izliyormuş gibi yerine oturur. Ancak efektler sizi büyük bir sinema salonunda oturuyormuş gibi hissettiriyor. T1 gözlük ile oyun oynayabilir, kitap okuyabilir ve bir şeyler izleyebilirsiniz. Lenovo  T1 Gözlükler, USB-C aracılığıyla video çıkışı yapabilen PC'lere, tabletlere, akıllı telefonlara, Mac'lere ve diğer cihazlara fiziksel bir kablo kullanarak bağlanacaktır. iOS aygıt sahipleri, Lenovo'dan bir HDMI Adaptörü ve Apple'dan bir Dijital AV Adaptörü satın almalıdır.

Lenovo Glasses T1 Özellikleri Nelerdir? 

Lenovo Gözlük T1 çok basit, devrim niteliğinde olmayan bir tasarıma sahiptir. Bunları özel camlı siyah gözlükler olarak düşünebilirsiniz. Lenovo, ürünü başka bir aygıta bağlandığında çalıştığı için kişisel bir taşınabilir ekran çözümü olarak tanımlar. Artırılmış gerçeklik gözlükleri, donanım açısından etkileyici olmaktan başka bir şey değil. Her biri 60Hz kare hızında Full HD içeriği görüntüleyebilen 1080p çözünürlüğe sahip iki mikro OLED panele sahiptir. Göz sağlığını korumak için düşük mavi ışık ve titreşim azaltma mevcuttur. Lenovo Gözlük T1'in ilk prototipini deneyimleyecek kadar şanslı olanlar, parlaklık seviyesinin orta düzeyde olduğunu, renklerin canlı olduğunu ve arayüzün ve metnin yeterince net olduğunu söylüyor. Glass'ın yerleşik bir işlemcisi yoktur. Bu nedenle gözlüklerin bir akıllı telefona, tablete veya bilgisayara bağlı olması gerekir. USB-C kablosu kullanılarak cihazlara bağlanabilir. Lenovo ayrıca iPhone kullanıcıları için adaptörler olacağını söyledi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir