Lazer Epilasyon Yapılırken Jilet Kullanılır Mı?

Lazer Epilasyon Yapılırken Jilet Kullanılır Mı?
29.11.2022 21:59
Kıl ve tüyleri yok eden lazer epilasyon hakkında araştırma yaptık. Lazer epilasyon yapılırken jilet kullanılır mı, ağda yapılır mı, solaryuma girilir mi? Lazer epilasyon yapılırken göze zarar verir mi, doğum kontrol hapı kullanılır mı? Lazer epilasyonla en çok sorulan soruların cevabını doğru kaynakları inceleyerek yazımızda paylaştık.

Lazer epilasyona giden herkes bilir. Öncesinde kıllarınızı jilet ile almanız gerekir. Çünkü jilet var olan ve kıl kökü içindeki kılın çıkmasını hızlandırır. Böylece çıkan kıllar köklerinden lazer ile yanarak tamamen yok olması sağlanır. Lazer epilasyon öncesinde kullanmanızda bir sakınca yoktur. Eğer düzenli bir şekilde bu uygulamayı yapıyorsanız jilet kullanabilirsiniz. Bir sıkıntı olmayacaktır.

Lazer Epilasyon Yapılırken Ağda Yapılır Mı?

Lazer epilasyona yaptırdığınızda ağda yapmanıza gerek kalmayabilir. Fakat bu durum kişiden kişiye farklılık da göstermektedir. Eğer kıl kökleriniz kalın ve yoğunsa ağda yaptırmak isteyebilirsiniz. Yoğun ve kalın olan kıllar lazerle bir kısmı gidecektir. Bir kısmını da epilasyon bittikten sonra ağda ile aldırmaya devam edebilirsiniz.

Lazer epilasyon sürecinde ağda yaptırmanız önerilmez. Çünkü ağda ve lazerin kullanılması cildinizde tahriş ve kızarıklık gibi problemleri ortaya çıkarabilir. Bunun gibi olumsuz sonuçların olmaması adına ağda kullanmanız tavsiye edilmiyor. Daha doğru ve gerekli araştırmaları kaliteli güzellik merkezlerine giderek cildinize göre bir hizmet almanızı öneriyoruz.

Lazer Epilasyon Yapılırken Solaryuma Girilir Mi?

Lazer epilasyon hizmeti aldıysanız solaryum ve güneşlenme gibi durumlarınız olmaması gerekir. çünkü epilasyon aleti solaryum kullanımdan sonra ciltte leke yapacaktır. Yana derinin üzerine lazer de eklenince cildin yanmasına ve farklı bir kararma görüntüsü oluşmasına neden olur. Özellikle hassas ciltte olan ve beyaz tenliler kesinlikle bunu yapmaması gerekir. solaryum ve güneşte yandığınızda cildiniz zaten yanar ve tahriş olmaya dönüktür.

Üzerine lazer işlemi yapıldığında ciltte çok büyük problemler oluşacaktır. Alanında uzman cilt uzmanları bu işlemin sağlıksız olduğunuz ve kesinlikle uygulanmaması gerektiğiniz söyler. Zaten lazer epilasyon yapan kişilerde öncesinde sormak zorundadır. Solaryuma gittiniz mi ya da cildiniz güneş gördü mü gibi soruları sormadan lazer uygulamaları gerekir.

Lazer Epilasyon Yapılırken Göze Zarar Verir Mi?

Lazer epilasyon yaptığınızda gözünüze zarar verebilir. Eğer yüz bölgenize yapıyorsanız göz koruyucu lazer gözlükleri hizmet aldığınız yerlerde olacaktır. İşlemi uygulayan kişi size takmanız için uyarır. Eğer yüzünüze ya da yakın bölgelere lazer hizmeti alıyorsanız muhakkak hizmet aldığınız yerlere sormanız gerekir. Lazerin yapısının göze zarar vermesi neticesinde gözde sağlık sorunları da oluşabilir. Güzelliğiniz uğruna sağlığınızı tehlikeye atmayın.

Lazer Epilasyon Yapılırken Doğum Kontrol Hapı Kullanılır Mı?

Lazer epilasyon hizmeti aldığınız sırada doğum kontrol hapı alabilirsiniz. Bunda bir sakınca olmayacaktır. Tabi eğer kritik bir noktada hastaysanız bunu doktorunuza sorarak yaptırmanız gerekir. Yumurtalıklarından sorun olan kadınların lazer gibi ışınlarda çok fazla işlem görmemesi gerekebilir. Böyle sağlık sorunlarınız varsa doktorunuza başvurarak lazere epilasyon yaptırın.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir