Kum Çantası Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Kum Çantası Egzersizleri Nasıl Yapılır?
22.08.2022 20:31
Kum çantası egzersizleri pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bundan dolayı kum çantası egzersizleri ile ilgili merak edilen konular baş göstermiştir. Biz de yazımızda kum çantası egzersizlerinin nasıl yapıldığından ve daha pek çok konudan sizler için bahsettik.

Kum çantası egzersizlerinin nasıl yapılması gerektiği pek çok insan için merak konusu haline gelmiştir. Kum Torbası Çömelme İticisi: 3 Set 10 Tekrar. Kum torbasını göğsünüzün önünde tutun. Uyluklarınız yere paralel olana kadar çömelin, ardından yukarı doğru çıkın ve torbayı başınızın üzerine bastırın. Bir sayı için uzun durun ve ardından tekrar çömelme pozisyonuna geçin. Kum Torbası Bastırma: 3 Set 12 Tekrar. Eller doğrudan omuzlarınızın altındaki kum torbasındayken, gerginlik yaratmak için çekirdeğinizi gerin, alçaltın ve yukarı iterken kum torbasına bastırın. Omuz Üstü Atış Kum Torbası: 3 Set 10 Tekrar. Çanta yerdeyken, sırtınızı nötr ve çekirdeğinizi sıkı tutarak tutmak için bir çömelme yapın.  Çantayı yukarı kaldırın ve ayakta durma pozisyonuna ulaşırken bir omzunuzun üzerinden atın. Torbayı diğer omzunuzun üzerinden geçirerek tekrarlayın. Kum Torbası Düz ​​Bacak Deadlift: 3 Set 12 Tekrar. Ağırlıklı olarak alt vücut hareketi olan düz bacak deadlift, hamstringlerinizi ve kalça kaslarınızı güçlendirecektir. Kum torbasını dizleriniz hafif bükülü olarak önünüzde tutun. Belinizden uzatarak ve sırtınızı düz tutarak alçaltın, ardından yavaşça başlangıca geri dönün. Aşamalı Bent-Over Kum Torbası Sırası: 3 Set 12 Tekrar. Torbayı dizlerinizin önünden sarkıtarak, sendeleyerek, dizler hafifçe bükülü olarak ayakta durun. Kum torbasını göğsünüze getirin, dirseklerinizle çektiğinizden emin olun ve sırtınızı yuvarlamaktan kaçının. Kum Torbası Rotasyonel Lunge: 3 Set 10 Tekrar. Sol bacağınızla öne doğru hamle yapın, arka dizinizi zeminin hemen üstüne bükün. Kum torbasını arkanıza alarak sola dönün, sonra merkeze dönün. Arkadaki ayağınızla geri itin ve karşı bacakla tekrarlayın. Kum Torbası Rus Büküm: 3 Takım 12 Tekrar. Bu hareket için kum torbası, siz vücudunuzu stabilize etmeye çalışırken karın kaslarınızı ve obliklerinizi güçlendirmek için bir sağlık topunu temsil eder. Kum torbasını ayakları yerden yüksekte tutarak oturun. Gövdeyi bir taraftan diğerine çevirerek bükün. Kum Torbası Bastırma Lateral Lunge: 3 Set 10 Tekrar. Göğsünüzün üzerinde bir kum torbası varken, sağ bacağınızı kalçanız yere paralel olana kadar dışarı çıkarın ve torbayı önünüze doğru bastırın. Topuklarınızı yukarı itin, çantayı içine getirin ve diğer taraf için tekrarlayın. Kum Torbası Kavrama Kıvrımı: 3 Takım 10 Tekrar. Bicepsleriniz de çantadan faydalanabilir. Kum torbasını uyluklarınızdan tutarak kolları kavrayın. Dirseklerinizi içeride tutarak, çantayı kıvırırken ön kollarınızı gerin. Bir sayı için basılı tutun, ardından üçe kadar sayarak kontrol altına alın.

Kum Çantası Egzersizlerinin Faydaları Nelerdir?

Kum çantası egzersizlerinin faydaları merak edilir. Kum çantası egzersizleri ile, kum torbanın etrafında hareket ederken dengeleyici kaslarınız sürekli çalışır ve tüm hareket aralığında çalışırken vücudunuzu sürekli olarak kendini yeniden dengelemeye zorlar. Amerikan Fizik Tedavi Derneği sözcüsü Robert Gillanders, dengesiz bir yük kullanmanın sizi tüm hareket aralığını yürütmek için uyum içinde daha fazla kas çalıştırmaya zorladığını buldu. Bunu, eski hareketlerdeki yeni bükülmelerle sahne arkası kaslarınızı sergilemek olarak düşünün.

Kum Çantası Egzersizi Hangi Kasları Çalıştırır?

Kum çantası egzersizinin hangi kasları çalıştırdığı araştırılır. Kum çantası egzersizinin çalıştırdığı kaslar yaptığınız harekete göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak kum çantası egzersizleri tüm kasları çalıştırmaktadır.

Kum Çantası Antrenmanı İle Kilo Verilir Mi?

Kum çantası antrenmanı ile kilo verilip verilmeyeceği insanları meraklandırır. Kum çantası antrenmanı ile kilo vermek mümkün olacaktır. Çünkü neredeyse bütün kaslarınızı çalıştırmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir