Konya'da Amca-Yeğen Tartışması Tüfek Ateşiyle Bitti

Konya'da Amca-Yeğen Tartışması Tüfek Ateşiyle Bitti
22.06.2022 11:28
Konya'da aralarında husumet bulunan amca ve yeğenin dağlık arazideki tartışması tüfek ateşiyle sonuçlandı. Yeğeni tarafından av tüfeğiyle vurulan şahıs, ekiplerin 2 kilometrelik yürüyüşü sonrası bulunarak hastaneye kaldırıldı.

Konya'da Görkem Ü. hayvan otlatırken dağlık arazide karşılaştığı husumetli amcası Hasan Ü.'yü (45) av tüfeğiyle vurarak yaraladı. Olay, dün saat 19.00 sıralarında Seydişehir ilçesi Taraşçı Mahallesi Akdağ mevkisinde meydana geldi. Görkem Ü. iddiaya göre, arazide kendisi gibi hayvan otlatan ve aralarında daha önceden husumet bulunan amcası Hasan Ü. ile karşılaştı. Amca-yeğenin tartışması kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Amca yeğenin kavgası çok ciddi bir şekilde sonuçlandı. DHA'nın haberine göre; Görkem Ü. amcası Hasan Ü'ye av tüfeğiyle ateş açtı. Hasan Ü, tüfekten çıkan saçmaların karnına ve bacağına isabet etmesi sonucu hafif şekilde yaralandı. Görkem Ü. ise olay yerinden kaçtı. Ancak amca Hasan Ü.'nün bulunması kolay olmadı.

Yeğen Yakalandı

Karnından ve bacağından yaralanan Hasan Ü. 112'yi arayıp, silahla yaralandığını söyleyerek yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye hareket eden jandarma ve sağlık ekipleri, belirli bir noktada araçları bırakıp, dağlık arazide yaklaşık 2 kilometre yürüdükten sonra Hasan Ü.'ye ulaştı. Amca Hasan Ü.’nün bulunması için zorlu yollar kat etmek zorunda kalan jandarma ekipleri ve sağlık ekiplerinin amca Hasan Ü.’ye ulaşmasının ardından dağlık bölgeden indirilmesi için çalışmalara başlandı. Ancak bu süreçte oldukça zorlanan ekiplere, mahallelinin de yardımıyla dağlık bölgeden indirilen Hasan Ü. ambulansla Seydişehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Amca Hasan Ü.’nün hayati tehlikesi olmaması yakınlarını sevindiren bir haber olsa da tüfekle yaralanma sonucu durumunun daha kötü olması da oldukça muhtemel bir durumdu. Neyse ki amca Hasan Ü.’nün hayati tehlikesi olmadığı gibi, hastanedeki tedavi süreci oldukça hızlı ve olumlu yönde ilerledi.  Bu durumun sonucunda gözler yeğen Görkem Ü.’nün yakalanıp yakalanmadığına çevrildi. Yeğen Görkem Ü. her ne kadar olaydan sonra kaçmış olsa da jandarma ekipleri arama çalışmaları başlattı. Olaydan sonra kaçan Görkem Ü. kısa sürede jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

 

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir