Kızlık Zarı Varken Hamile Kalınır Mı?

Kızlık Zarı Varken Hamile Kalınır Mı?
15.11.2022 22:17
Kızlık zarı geçmişten günümüze pek çok insanın hakkında konuştuğu bir bölge olmuştur. Kızlık zarı varken hamile kalınır mı, esnek olanlar normal doğum yapabilir mi, adet kanı ile farkı nedir, esnekliği genetik midir?

Kızlık zarı varken hamile kalınıp kalınmayacağı pek çok insanı meraklandıran bir konu olmayı başarmıştır. Evet, sağlam bir kızlık zarı ile hamile kalabilirsiniz. Kızlık zarı ile ilgili makaleler için lütfen arşivlere bakınız. Şansınız, penisinin serviksinize uyguladığı baskıdır. Serviks, rahmin tabanını veya bir çeşit boynunu oluşturur. Orta parmağınızı vajina boyunca mümkün olduğunca geriye doğru kaydırırsanız, muhtemelen ortada küçük bir çukur bulunan burnunuzun ucu gibi bir şey hissedeceksiniz. Rahim ağzı, dişi üreme sisteminin geri kalanının çoğundan daha az sinire sahiptir, bu nedenle rahim ağzına karşı bir baskı hissi hissedersiniz. Bununla birlikte, hissettiğiniz şey ağrı ise, muhtemelen tıbbi bir sorun da dahil olmak üzere birkaç şeyin işareti olabilir ve bir jinekoloğa gitmek isteyebilirsiniz. Rahim ağzınıza vuruyor olması, vücudunuzun uyarılma seviyesinin bir göstergesi olabilir. Tipik olarak, bir kadın uyandırıldığında, rahmi ve serviksi yükselerek vajinal namlusunu uzatır. Bu genellikle penisin servikse çarpmadığı anlamına gelir. Bu baskıyı sık sık hissediyorsa, belki de vücudunun ona penetrasyona tam olarak hazır olmadığını ya da çok derinde olduğunuzu söyleme şeklidir. Uyandığından emin olmak ve pozisyon değiştirmek yardımcı olabilir. %100 korunma için prezervatif ve doğum kontrol yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

Kızlık Zarı Esnek Olanlar Normal Doğum Yapabilir Mi?

Kızlık zarı esnek olanların normal doğum yapabilip yapamayacağı merak edilmektedir. Kızlık zarı esnek olanlar normal doğum yapamaz diye bir kural bulunmamaktadır ancak normal doğum esnasında kızlık zarlarının bozulacağını bilmeleri gerekir.

Kızlık Zarı Kanı İle Adet Kanı Farkı Nedir?

Kızlık zarı kanı ile adet kanı arasındaki fark araştırılmakadır. Kızlık zarı kanı ile adet kanı arasındaki temel fark, kızlık zarı kanının kadınlarda kızlık zarının bölünmesiyle salınması ve adet/dönem başlangıcında adet kanının salınmasıdır. Kadın üreme sağlığı çok önemlidir ve çok karmaşıklık gösterir. Kızlık zarı vajinanın ucunu kaplayan koruyucu dokudur. Kızlık zarı ve dönem kanıyla ilgili birçok kültürel anlayış vardır. Bununla birlikte, bilimsel bağlamda, biyolojik, fiziksel ve/veya kimyasal ajanlar gibi çeşitli nedenlerin bir sonucu olabileceğinden, her iki kanama türü de tüm kadınlara genellenemez.

Kızlık Zarı Esnekliği Genetik Midir?

Kızlık zarı esnekliğinin genetik olup olmadığı insanları meraklandırır. Bazı kadınların sahip olduğu son derece elastik olan bir kızlık zarı türü de vardır. Yeterli açıklık varsa bu tip kızlık zarı seks yaparken kırılmadan gerilebilir. Ancak kızlık zarı esnekliğinin genetik olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi mevcut olmamaktadır. 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir