Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?
01.08.2022 14:39
Kızlık zarı dikimi herkese yapılır mı, kızlık zarı dikimi fiyatı , kızlık zarı dikimi e nabızda çıkar mı, kızlık zarı dikimi devlet hastanelerinde yapılır mı, kızlık zarı dikimi evlenmeden ne kadar süre önce yapılır vb. soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Cinsel ilişkiden en çok 3 gün evvel yapılan bir dikimdir. Geçici kızlık zarı dikiminde vajen girişini daraltacak ve cinsel ilişkide kanamayı sağlayan bir dikiş atılır. Dikiş materyali şeklinde çok ince ve yumuşak iplikler tercih edilir. Dikişler dışarıdan görülemeyecek biçimde kızlık zarı artıklarının arkasına gömülecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Herkese Yapılır mı?

Kızlık zarı dikiminde iki tür vardır. Flep yöntemi de olarak bilinen kişi ilk ilişkiye girene dek kalıcılığı devam eden tip, geçici ismi verilen planlanan ilişkiden en fazla 1 hafta içerisinde uygulanan tip. Kızlık zarı dikimi sırasında estetik bir operasyondur ve hymenoplasti operasyonu olarak geçmektedir jinekolojik operasyon presedürlerinde yasal bir işlem olmakla beraber yasak değildir. Kızlık zarı dikimini yaptırarak suç işlemiş olmazsınız. 18 yaşını dolduran her kadın kendi isteği ile bu işlemi yaptırabilir. 18 yaşın altıda ise (15 yaşa kadar) aile büyüklerinin onayını lazımdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı?

Kızlık zarı onarımı, dikimi adına fiyatlar, ücretlendirmeler, ödeme şartları merkezden merkeze, doktordan doktora değişmektedir. Maliyetleri; tercih edilen malzemeler, anestezi yöntemleri ile kızlık zarı onarımı ile beraber vajina estetiği ile ilgili diğer işlemlerin yapılıp yapılmadığı belirler. Kızlık zarı onarım, tamir ameliyatları ile beraber eş vakitli olarak vajina daraltma, labioplasti (iç dudak estetiği) , lazerle vajina yenileme – gençleştirme (vajinal rejuvenasyon), klitoris estetiği ve lazer ile genital alan renk açıcı işlemler ile ihtiyaca bağlı şekilde yapılabilir. Bu vajina estetiği işlemleri ile maliyetler ve fiyatlara da etkili olacaktır.

Kızlık Zarı Dikimi E Nabızda Çıkar mı?

Türkiye’de toplum yapısı nedeni ile birçok genç kadın kızlık zarı dikimi işlemini yaptırır. Fakat genel endişe şekli bu işlemin görünür olup, olmadığı açısından kafalarında soru işaretleri kalır. Kızlık zarı dikimi e devlette görünür bir işlem değildir. En fazla güvenlik ve gizlilik içinde yapıldığı için kimse sizin bu işlemi yaptırdığınızı bilemez. Bunun yanında değişik kurumlarla da bu işlem ve detayları paylaşımı yapılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Devlet Hastanelerinde Yapılır mı?

Kızlık zarı dikimi jinekolog doktorlar aracılığıyla yapılan cerrahi bir işlem olarak bilinir. Bu sebeple bu ameliyatı kadın hastalıkları ve doğum uzmanları yapar. Bu işlem devlet hastanelerinde yapılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Evlenmeden Ne Kadar Süre Önce Yapılır?

Kısa zamanlı dikimler daha çok evlilik tarihi belli olan kişiler ve kısa bir dönem diliminde evlenecek olan kadınlar için uygundur. Kısa zamanlı dikimler evlenmeden (ya da cinsel ilişkiden) bir hafta evvelden itibaren yapılır. Yani, evlenmeden 7 gün evvel ile bir gün evvel süre zarfı aralığında yapılmasında bir sakınca olmaz. Kısa zamanlı kızlık dikimi, onarım operasyonunun cinsel ilişkiden 7 gün evvel daha önce yapılması ise tavsiye edilmez. Çünkü bu olay başarı şansı düşmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir