Kıyafetten Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Kıyafetten Pas Lekesi Nasıl Çıkar?
30.12.2022 20:13
Çıkmayan pas lekeleri ile başınız dertteyse bu yazımızı okuduktan sonra işiniz kolaylaşacak. Kıyafetten pas lekesi nasıl çıkar, fayanstan, klozetteki, mermerdeki pas lekesi nasıl çıkar? Demirden, beyaz tişörtten, silahtan pas lekesi nasıl çıkar?

Pas lekesi herhangi bir cismin üzerinde oluşması ve bunun kıyafetimize geçmesi ile meydana gelebilir. Bu lekeyi evimizde doğru yöntemlerle doğal şekilde çıkartabilirsek kıyafete de zarar vermekten kurtarmış oluruz. Öncelikle kıyafetin renkli ve renksiz olması burada önemli bir detaydır. Beyaz ise çamaşırlar için çamaşır suyunu kullanabiliriz. Eğer renkli ve siyah bir kıyafete pas lekesi bulaşmışsa karbonat ve sirke yardımı ile bu lekeli yere küçük bir miktar üzerine serpiştirelim. Daha sonra sıcak suyun içinde bir saat kadar beklettikten sonra pas lekesinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Fayanstan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Fayansta üzerinde görülen pas ve kir lekelerini limon tuzu ile çıkarmak çok kolay olmaktadır. Limon tuzunun bunun gibi maddeleri kolaylıkla çıkarıcı asidik özelliği vardır. Çıkmayan bu pas lekesini fayansınız üzerinden anında silecek ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmuş olacaksınız.

Klozetteki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Klozet üzerinde oluşmuş pas lekeleri ya da idrar lekesi gibi lekelerin tek çözümü çamaşır suyu ve diğer asidik deterjanlar olmaktadır. bu tarz yerlerin hijyen olmasından ötürü ve mikrop kapılmaması adına deterjanla temizlemek daha mantıklı olacaktır. Eğer limon tuzu ve sirke gibi işlemler de uygularsanız onlar da çözüm yollarından biri olabilir.

Mermerdeki Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Mermerler üzerindeki pas lekesi bir süre sonra oraya yer edinerek hemen çıkmayan bir özelliğe sahip olabilir. Dolayısıyla çamaşır suyu ya da diğer temizleme malzemelerin zor çıkardığını görebilirsiniz. Bunun için üretilmiş olan mermer silme deterjanı ile temizlik sirkesini sıcak suyun içine ilave edip silmenizi öneriyoruz. Göreceksiniz. Mermeri ilk günkü gibi pırıl pırıl edecektir. Bu yüzden mermer yüzey temizleyici ve sirke bu kötü görüntüyü kısa bir süre içinde yok ederek eviniz ya da iş yeriniz eski görünümüne kavuşmuş olacaktır.

Demirden Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Demir üzerine takılı kalan lekelerden biri de pas lekesi olmaktadır. Çünkü demirin pas tutma özelliğine sahip bir yapısı bulunur. Bu yüzden demirin paslanmaması adına boya ve cila yaparak pas tutmasını engelleyebiliriz. Ya da su içinde ve su vuran yerlerde pek fazla bulundurmamak gerekir. Eğer demir pas tutmuşsa suyun içine sirke koyarak limon tuzu ile bu pas lekesi kolaylıkla çıkmış olacaktır.

Beyaz Tişörtten Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Beyaz tişörtten pas lekesini çıkarmak için gayet doğal ve kolay yöntemler mevcuttur. Öncelikle tişörtünüzü sıcak suyun içinde biraz nemlendirin. Daha sonra pas olan lekenin üzerine deterjan ve sirkeyi koyduktan sonra yarım saat daha bekletin. Pas lekesinin bu işlemden sonra çıkması gerekir.

Silahtan Pas Lekesi Nasıl Çıkar?

Silahları kaplayan pas lekelerin bir yöntemi yağdır. Bu tarz yani silah yüzeyini temizleyecek temizleme yağları üretilmiştir. Bu yağları alarak silahların temizliklerini yapabilirsiniz. Hem silahın eskimesini önleyecek hem de pas tutmamasını bu sayede engellemiş olacaksınız.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir