Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
31.01.2022 20:30
Günümüzde kadınlar, farklı saç tiplerine sahiptir. Bu saç tiplerinden biri de kıvırcık saçtır. Kıvırcık saçlara sahip kişiler, saçlarının bakımlarını yapmakta oldukça zorlanmaktadır.

Çeşitli saç tipleri arasından, kıvırcık saçlara sahip kişiler saç bakımlarını yapmakta oldukça zorlanır. Kıvırcık saçlara sahip kişiler dolduğu gibi; farklı türdeki saçlarına şekil vererek kıvırcık saç modeli yapan birçok kişi vardır. Saçlarına şekil vererek kıvırcık saçlara sahip olan kişiler de, saçlarına nasıl bakım yapması gerektiğini oldukça merak eder. Kıvırcık saç tipine uygun bakım yöntemleri vardır. Bunların başında; bukle belirginleştirici saç bakım kremleri gelir. Kıvırcık saç tipine sahip kişilerin saç bakım yağları kullanmalarında yarar vardır. Kıvırcık saçlara uygun olarak üretilen şampuan ve saç kremleri ile yapılan saç temizliği sonrası, saç bakım kremleri ve yağlarla saçlarınıza şekil verebilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha parlak ve göz alıcı buklelere sahip olacaktır.

Kıvırcık Saç Nasıl Düzleşir?

Kıvırcık saçlara sahip kişiler, zamanla saçlarının şeklinden sıkılabilir ve saçlarının düz olmasını isteyebilirler. Bu noktada kıvırcık saçların düzleştirilebilmesi için birkaç yöntem vardır. Bunlardan biri kalıcı fön işlemi yaptırmaktır. Kalıcı fön işlemi sonrası, kıvırcık saçlar düzleşir. Düzleşen saçların kalıcılığı ise; su teması gibi etkenlere bağlı olarak değişir. Bir diğer yöntem ise saç düzleştirici yardımıyla kıvırcık saçlarınızı düzleştirmeniz olacaktır. Kalıcı fön işlemi gibi ısı kullanılarak yapılan saç düzleştirme işlemi, kalıcı fön işlemi kadar uzun süre düz saçlara sahip olmanızı sağlamaz. Ancak yine de saçlarınızı ıslatmadığınız sürece bir iki gün boyunca düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar Nasıl Kesilmeli?

Kıvırcık saçlara sahip kişilerin merak ettiği konulardan biri de, saçlarını nasıl kestirmeleri gerektiğidir. Bu noktada kıvırcık saçlara sahip kişiler ikiye ayrılıyor; saçlarındaki buklelerin belirginliğinin artmasını isteyenler ve saçlarındaki buklelerin belirginliğinin daha az gözükmesini isteyenler. Her iki isteğe göre de farklı kesim şekilleri mevcut. Bu noktada kıvırcık saçlı kişilere farklı kesim şekilleri önerilmektedir. Bunlardan biri oval kesimdir. Oval kesim sayesinde saçlarınız daha az yoğun görünerek buklelerinizin belirginliğini azaltır. Diğer bir kesim önerisi ise katlı saç kesimidir. Katlı saç kesimi sayesinde, saçlarınız daha yoğun görünerek, bukleleriniz belirginleşecektir.

Kıvırcık Saç Nasıl Kurutulur?

Kıvırcık saçlara sahipseniz, saçlarınızı kurutma konusunda diğer saç tiplerine sahip insanlara göre daha çok özen göstermeniz gerekir. Buklelerinizin belirginliğinin azalmaması ve canlı bir görünüm için saçlarınızı kuruturken; kurutma öncesi bukle belirginleştirici saç bakım kremi kullanmalı, daha sonrasında ise saçlarınızı fön makinasıyla kurutmadan önce tişörte sarmanız gerekir. Saçlarınızı tişörte sarıp ıslaklığı olabildiğince en az seviyeye getirdikten sonra, saçlarınızı doğal bir biçimde kurmaları için serbest bırakabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanmanın yanı sıra saçlarınızı; bukle belirginleştirici kremlerle saçınıza şekil verip fön makinasıyla kurutabilirsiniz

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir