Kaş Alırken Batık Neden Oluşur?

Kaş Alırken Batık Neden Oluşur?
29.11.2022 21:57
Yüz ifademiz için önemli noktalardan biri de kaşlarımızdır. Kaş almanın püf noktalarını merak eden için araştırdık. Kaş alırken batık neden oluşur, hangi tip cımbız kullanılır, sivilce çıkmaması için ne yapılır? Kaş alırken, nasıl şekillendirilir, göz yaşarmasına ne yapılır, kızarmaması için ne yapılır?

Kaş alırken batık olmaması için cımbızın iyi olması ve ipin tutuş tekniklerinin iyi bilmeniz gerekir. Aksi takdirde kılın kökünden alınmazsa kısa süre sonra o bölgeden batıklar çıkar. Çünkü kıl kökünü tam alınmazsa ciltte kara bir görüntü görünür. Bu yüzden kaş bölgenizde kıl varmış gibi hiç alınmamış kaşlar ortaya çıkar.

Kaş Alırken Hangi Tıp Cımbız Kullanılır?

Kaşın yüz tiplerine göre şekilleri farklılık gösterir. Kendiniz alamıyorsanız profesyonel bir kaş tasarımcıdan yardım almanız da fayda var. Eğer ev ortamında kendi yöntemlerinize almak isterseniz cımbız bu durumda çok önemli faktördür. Genelde kaş işlemini yapmak için özel cımbızlar üretilmiştir. Cımbız alırken ucunun ince olması gerekir.

 Çekim kuvvetinin de güçlü olması gerekir. Böylece ince ya da kalın köklü her türlü kılın anında alınması sağlanır. Kalın uçlu cımbızlar daha çok kolay alınan ve ucu olan kıllar için kullanılır. Kendinize ait bir kaş alım malzemesi almak isterseniz hem kalın hem de ince uçlu alarak ikisinin de kullanımı kişiden kişiye değiştiği için kaş alma işlemini geçekleştirebilirsiniz.

Kaş Alırken Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapılır?

Yüzünüze uyguladığınız kıl alma yöntemleri arasında ağda, iple alma ve cımbız bu görevi tamamlamaktadır. Kaş alırken de genel de cımbız kullanılır. Bu bölgedeki kıl ve tüyler daha hassas olması ve cildin daha ince tabaka olmasından ötürü sivilce gibi olumsuz şekilde sonuç doğurabilir. Öncelikle kaş alınan bölgeye çok fazla el sürülmemesi gerekir.

 İnce uçlu kıl ya da kökünden alınmamış kılları zorlamadan alınız. Eğer alınmıyorsa denemeyin çünkü cildi tahriş ederseniz. Bu şekilde de sivilce çıkmasına neden olur. Kaşınızı aldıktan sonra nemlendirici ya da doğal yağlar sürerek sivilce çıkmasını da önleyebilirsiniz.

Kaş Alırken Nasıl Şekillendirilir?

Kaş alırken kaşınızın yüz tipine uygun olmasına dikkat edin. Modada olan kaşlar yüz hatlarınızı ve bakışlarını daha kötü hale getirebilir. Kaş almadan önce kaşlarınızın kalın olması gerekir. Gerekli derecede uzattığınız da istediğiniz tarz kaş şekillendirmesi gerçekleşecektir.

Kaş Alırken Göz Yaşarmasına Ne Yapılır?

Kaş alırken gözünüzü çok sıkar ya da stres yaparsanız gözünüzün yaşarmasına neden olur. Bir de alan kişinin daha hafif şekilde kaş alamsına özen gösterin. Kendiniz alırsanız, cımbız ya da ipi çok kökten vurmadan alın. Kaş bölgenizde olan cildin kızarma ve yaşarma gibi olumsuz özelliklere sahip olmasından ötürü oluşur.

Kaş Alırken Kızarmaması İçin Ne Yapılır?

Kaş aldığımız bölgedeki cilt tipi ince bir deriye sahiptir. Bu sebepten ötürü buraya yapılan her işlemde kızarma meydana gelir. Bu kızarma işlemini en hafife indirmek için kaş aldıktan sonra krem sürebilirsiniz. İp ya da cımbızla alıyorsanız daha hafif dokunuşlarla bunları kullanmanızı öneriyoruz.

 

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir