Kilo Almak İçin Yapılan Sporlar?

Kilo Almak İçin Yapılan Sporlar?
01.08.2022 13:46
Kilo almak için yapılan sporlar, kilo almak için protein tozu kullanılır mı, kilo almak için fitness yapılır mı sorularının cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Sadece kilo vermek için değil kilo almak içinde spor yapılır o sporlar aşağıdaki gibidir;

·        Kilo aldıran spor arıyorsanız ilk kısımda koşu bulunmaktadır. Günde toplam 1 saati aşmayacak biçimde koşu yapmak yediklerinizin sağlıklı bir biçimde kasa dönüşmesini sağlar.  Niyetiniz kilo almak olduğu için kardiyo egzersizlerinden mümkün olduğu kadar kaçınmalısınız fakat yine de koşu yapıp vücudunuzun daha estetik bir biçime girmesine faydalı olabilirsiniz.

·        Kilo aldıran sporlar içerisinde kesinlikle yürüyüş de vardır. Yürüyüş bütün bedeni çalıştırdığı için bir kilo verme aracılığı şeklinde görülse de doğru yapıldığında kilonun vücutta bulunmasını da sağlayacaktır. Yediklerinizin sağlıksız bir biçimde erimesini istemezseniz yürüyüşle beraber kasa dönüşmesini ve vücudunuzda kalmasını sağlanabilir. Kilo almasını sağlayan sporlar listemizdeki yürüyüş, doğru biçimde kullanıdığında tam sonuç sağlar.

·        Kilo almak adına spor yaparken, birden çok kas grubunu çalıştıran hareketlere odaklanmaz. Bunlardan bir tanesi de kesinlikle squat. Kilo aldıran spor arasında olan squat nedeniyle özellikle basen ve bacak kısımlarınızda yer veren kaslarınızı biçimde kilonuzu koruyabilirsiniz.  Düzenli biçimde squat yapıldığında kalça ve basen kaslarınız gelişir daha çok ağırlık meydana getirecek ve sağlıklı kilo şeklinde kalacaktır. Kilo aldıran sporlar içerisinde en fazla seveceklerinizden bir tanesi squat olacak.

·        Kilo almak adına ne yapmalıyım diyorsanız kilo aldıran sporlar içerisinde en mühimlerinden bir tanesi olan ağırlık kaldırmayı deneyin. Antrenmanlarınızda her vakit yüksek ağırlık ve düşük miktarda tekrar prensibini benimseyin. Hareketleri en fazla 10-15 yeniden olacak biçimde, 40-70 saniye aralığında setlerde bitiriniz. Kilo aldıran sporlar yapılırken fazlaya kaçılmadıkça kilo vermeniz söz konusu olmaz.

·        Pilates kilo yapan sporlar içerisinde özellikle kadınların fazlaca işine yarar. Bütün kasları çalıştıran ve zayıflamayı yarayan pilates, doğru bir beslenme düzeniyle beraber kilo almayı kolaylaştırır. Diyetisyeniniz aracılığıyla oluşturulacak beslenme programınıza ilave olarak düzenli biçimde pilates yaparsanız yağ kütleniz azalacak, kas kütleniz çoğalacaktır. Bu da kilo alacaksınız demektir elbette.

Kilo Almak İçin Protein Tozu Kullanılır mı?

İlk olarak protein tozu kilo aldırır mı? Sorusu bolca sorulmaktadır. Bu açıdan uzmanlar olumsuz herhangi bir dönüş bildirmiyorlar. Ve bunun haricinde protein tozunun uzun zaman tokluk sağladığını belirlenmektedir. Buradan yola çıkarak protein tozu tercih etmek kilo almaya değil, kilo vermeye faydalı olmaktadır. Kilo alımının en mühim sebebi, şeker ve karbonhidrat barındıran gıdalardır. Protein, kilo alımının nedenlerinden bir tanesi değildir. Bu nedenle protein tozu kullanımının, kilo alma adına hiçbir ilgisi yoktur. Alınan proteinin sindirilmesi adına vücut daha çok enerji sarf edecektir. Bu olay, yağ yakımının hızlı olmasını sağlar. Bu nedenle sağlıklı kilo vermek ve vücudun dengesini korumak adına kullanılır.

Kilo Almak İçin Fitness Yapılır mı?

Kilo aldıran sporlar yapılırken fazlaya kaçılmadıkça kilo vermeniz söz konusu olmaz. Doğru yapıldığı takdirde fitness kilo aldırır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir