Kasık Mantarı Nasıl Geçer?

Kasık Mantarı Nasıl Geçer?
19.08.2022 17:58
Kasık mantarı, pek çok insanın başına gelen bir hastalık olmuştur. Biz de yazımızda sizler için kasık mantarının nasıl geçeceğinden, kasık mantarı için lazer tedavisinden ve kasık mantarının tedavisi olup olmadığından bahsettik.

Kasık mantarının nasıl geçeceği kasık mantarına sahip olan kişilerin merak edip araştırdığı bir konu haline gelmeyi başarmıştır. Kasık mantarı genel olarak mantar kremleri ile tedavi edilip kolaylıkla giden bir mantar türüdür. Ancak bazı durumlarda kasık mantarı yaygınlaştığında ağızdan alınan mantar ilaçları ile tedavi desteklenmektedir.

Kasık Mantarı İçin Lazer Tedavisi Nasıldır?

Kasık mantarı için yapılan lazer tedavisinin nasıl olduğu kasık mantarına sahip olan kişilerin araştırdığı bir konu olmuştur. Çoğu zaman, cilt mantar enfeksiyonları ciddi değildir ve çeşitli teknikler ve yöntemler kullanılarak tedavi edilebilir. Yaygın bir seçenek, vakaların çoğunda 6 ay sonra cildin durumunu iyileştirdiği gösterilen lazer tedavisidir. Deri mantar enfeksiyonu lazeri, Malezya'da umut verici ve hızlı sonuçlar veren yaygın cilt tedavilerinden biridir. Tipik olarak, hastalar enfekte bölgeleri tedavi etmek için ayda 1 seans Long Pulse Nd:YAG lazer tedavisine tabi tutulur. Doktorunuz lazer tedavisini ilk başta herhangi bir enfeksiyon belirtisi göstermeyebileceğinden tırnaklara bile odaklayabilir ve bu, orada büyüyen olası mantarların giderilmesine yardımcı olacaktır. Olası sonuçları elde etmek için birkaç seans gerekir ve her bir hızlı seans yaklaşık 15 dakika sürer. Mantarlar, lazer tarafından üretilen ısı ile öldürülür, etkilenen bölgedeki mantar hücrelerini hedef alır ve öldürür, bu da gelecekteki herhangi bir tezahürün önlenmesine yardımcı olur. Long Pulse Nd:YAG lazer, cildin derinliklerine nüfuz eden ve hemoglobin ve melanin kromoforları tarafından kolayca emilen yakın kızılötesi bir dalga boyu üretir. Bu cilt mantar tedavisi, mantar büyümesini engeller ve onikomikoz için etkilidir.

Kasık Mantarının Tedavisi Var Mı?

Kasık mantarının tedavisinin olup olmadığı insanlarımızın merak ettiği konuların arasına girmiştir. Kasık mantarı enfeksiyonu tedavisini düşünürken, birçok farklı maya türü olduğunu bilmek önemlidir. Sağlık uzmanınız, mantar enfeksiyonunun türüne bağlı olarak farklı tedavi türlerini tartışabilir. Doktorunuz tipik olarak kasık mantarı enfeksiyonunu mantar önleyici bir ilaçla tedavi edecektir. Bu ilaç türü, özellikle vücuttaki aşırı maya büyümeleriyle mücadele etmek için kullanılır. İki tür ilaç vardır: oral veya topikal. Oral ilaçlar ağızdan alınırken, etkilenen bölgeye topikal ilaçlar uygulanır. Topikal ilaçlar borik asit, nistatin, mikonazol veya klotrimazol içerebilir. Sağlık uzmanınız size her bir ilaç türü hakkında bilgi ve her birinin doğru şekilde nasıl kullanılacağına dair talimatlar verecektir. Enfeksiyonun tamamen çözüldüğünden ve geri dönmediğinden emin olmak için bu ilaçları kullanırken her zaman sağlayıcınızın talimatlarına uymanız önemlidir. Bazen kasık mantarı enfeksiyonunu reçetesiz satılan ilaçlarla tedavi edebilirsiniz. Ancak, bunun aslında bir maya enfeksiyonu olduğundan tam olarak emin değilseniz bundan kaçınmak isteyebilirsiniz. Genellikle sağlık uzmanınızla konuşmak ve durum için doğru tedaviyi aldığınızdan emin olmak en iyisidir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir