Kan Tahlilinde EOS Ne Demek?

Kan Tahlilinde EOS Ne Demek?
22.10.2022 15:48
Kan tahlilleri çekilirken birçok farklı adıyla adlandırılan işlemler vardır. EOS bunlardan biridir. Kan tahlilinde EOS ne demek, kaç olursa tehlikeli, düşüklüğü neden olur, SO yüksekliği neden olur? Düşüklüğü belirtileri nelerdir, yüksekliği belirtileri nelerdir?

Vücudumuzda bulunan kemik iliğimizin içindeki beyaz kan hücrelerine EOS denir. Eğer bir hastalık evresinde ya da buna yakalanma oranınız varsa bu tahlil yapılmak zorundadır. Aksi takdirde kan hücrelerinizdeki virüs veya hastalığa neden olan olgular gözlenemez. Bu sebeple EOS tahlili önemli sonuçlar veren bir durumdur. Her doktor bu tahlilin detaylı şekilde incelenmesini önerilir. Eğer bilinçli şekilde bir araştırma yaparsanız EOS tahlilinizi muhakkak yaptırın.

Kan Tahlilinde EOS Kaç Olursa Tehlikeli?

EOS tahlilinde oranlar önemlidir. Bu oranlara göre hastalara tedavi yöntemi uygulanır. Eğer EOS testinde 500 ve üzeri bir sonuç çıkarsa bu risk altında olduğunuz anlamına gelmektedir. Bu açıdan dikkatli adımlar atarak doktorunuza göstermeniz gerekir. Eğer bu riskli durumu görmezden gelirseniz, kalp damar hastalığı, kalp krizi gibi ani ölümler gelebilir. Çünkü kan damarında gerçekleşen bir olay olması ile sizleri daha büyük felaketlere sürükleyebilir.

Bunu doktorlarda tedavi sürecinde sizlere ayrıntılı şekilde bilgilendirmesini yaparlar. Eğer yapılan tahliller sonucu bir müdahale yapılmazsa kişinin bazı organlarında kısa süre içinde sorunlar meydana gelir. Bu durum da daha kısa ömürlü ya da uzun süren hastalıklarla mücadele edersiniz.

Kan Tahlilinde EOS Düşüklüğü Neden Olur?

Vücudunuzda herhangi bir parazit, alerji gibi olumsuz etmenler olursa bu EOS tahlilinin düşüklüğüne neden olur. Özellikle çok alanlarda hijyene dikkat etmemiz gerekir. Bunları tetikleyen ortamlarda biri sosyal ortamlar olmasından ötürü buralardan geçer. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz, EOS tahliliniz yine düşük çıkacaktır. Bu aynı şekilde cilt yapısıyla alakalı bir durum olduğu için kişiler tarafından müdahale edilmeli. Doktorlar zaten bu konu hakkında detaylı bir bilgilendirme ile sizleri uyaracaklardır.

Kan Tahlilinde EOS SO Yüksekliği Neden Olur?

Eğer kanınızda bir iltihaplanma ya da parazit gibi hastalıklar varsa bu yüksek olma ihtimalini gösterir. Çünkü kanda oluşan bir virüs aynı zamanda hastalıkların tetikleyici olmasından ötürü bu olgulara dikkat ederek kan tahlillerin sonuçları değerlendirilmelidir.

Kan Tahlilinde EOS Düşüklüğü Belirtileri Nelerdir?

Eğer EOS düşüklüğü varsa kişi zayıflamaya başlar. Stres altında hisseder. Karaciğerinde sorunlar meydana gelir. Kusma ve bulantı gibi birçok belirti ortaya çıkar. Eğer bu belirtiler bünyenizde mevcut ise hemen doktora başvurmanız gerekir. Aksi takdirde daha kötü olayların yaşanılması an meselesi haline dönüşür. Bunun gibi sonuçlardan kötü durumlarda çıkmayabilir. Daha erken müdahale sizleri yaşama bağlar.

Kan Tahlilinde EOS Yüksekliği Belirtileri Nelerdir?

Kan hücrelerinizde oluşan fazla EOS vücudunuza enfeksiyon kaptırabilir. Enfeksiyon virüs ve kanseri tetikleyen bir durum olduğu için riskli duruma sokma ihtimali yoktur. Bu yüzden parazit ve enfeksiyon kapma riskini yüksek olacaktır. Bu gibi durumlarda EOS oranı yüksek çıkmış olur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir