Kan Sulandırıcı Kullananlar Limon Kullanabilir Mi?

Kan Sulandırıcı Kullananlar Limon Kullanabilir Mi?
20.12.2022 23:18
Neredeyse herkesin kullanabileceği ilaçlardan olan kan sulandırıcı hakkında bir araştırma yaptık. Kan sulandırıcı kullananlar limon kullanabilir mi, iğne lekelenme yapar mı, mide bulantısı yapar mı? Kan sulandırıcı ne zaman kullanılır, nabzı yükseltir mi, neden kan sulandırıcı kullanılır?

Kan sulandırıcı ilaçlarınız düzenli olarak kullanıyorsanız bazı besinleri kullanmamanız önerilir. Çünkü bu besinlerin içinde doğal kan sulandıran vitaminler mevcuttur. Limon da bunlardan biridir. Doğal bir şekilde kan sulandıran ve ilaçla beraber kullanıldığı takdirde riski bir durumun oluşacağınız da belirtmek isteriz. Eğer ilacını kullanıyorsanız limonu hayatınızdan ilacın bitimine kadar bırakın. Çünkü kullandığınızda daha riskli yan etkileri oluşacaktır.

Kan Sulandırıcı İğne Lekelenme Yapar Mı?

Kan sulandırıcı iğneler vücudunuzda bazı lekelenme ve yara yapabilir. Eğer iğneyi sürekli aynı kolunuz ya da aynı bölgeden yaptırıyorsanız bir süre sonra iğne lekesi oluşur. Bu yüzden özellikle iğne yapacak olan kişilere bu uyarıda bulunabilir. Ve bu lekelenmeyi önleyebilirsiniz. Zaten o lekeyi göre kişilerde aynı yerden vurmayı tercih etmez. Bazı hastalarının vücutlarında kan oranları ve hassas deri yapısı bulunmasından ötürü de bu problem de olabilir. Endişe etmeyin kısa süre içinde geçecektir.

Kan Sulandırıcı Mide Bulantısı Yapar Mı?

Kalp ve damar rahatsızlığı teşhisi konulan kişilere ilk verilecek olan ilaç kan sulandırıcı olmaktadır. Çünkü kanın pıhtılaşması ile kalp krizi riski artabilir. Kan sulandırıcı ilaçlar bunu engeller. Eğer ilk kullanımı yaşıyorsanız yan etkisi olan mide bulantısı oluşabilir. Bu yüzden bu mide bulantısı sürekli ve imkan dâhilindeyse doktorunuza sormanız gerekir. Çünkü mide bulantısı riskli bir durum teşkil eder. Mide bulantısı ile beraber diğer yan etkilerde baş gösterebilir.

Kan Sulandırıcı Ne Zaman Kullanılır?

Kan sulandırıcı ilaçları riskli durum taşıyan kişilere verilir. Yani kalp krizi yaşama riski olanlar ya da kalp ameliyatı olan kişilerin kullanılması için önerilir. Bu ilacın tamamen reçeteli olması ve doktor kontrolünde verilmesi riskli olmasından kaynaklanır. Eğer kendi kafanıza göre kullanımını gerçekleştirirseniz vücudunuzun vereceği etkilerle baş edemeyebilirsiniz.

Kan Sulandırıcı Nabzı Yükseltir Mi?

Kan sulandırıcı ilaçlarının bir diğer özellikleri nabız atışını yükseltmesi. Çünkü vücuttaki var olan kan dolaşımının daha aktif şekilde çalışmasını sağlar. Bu aktif hale gelmesi ile bazı kişilerin nabızlarında artma söz konusu olabilir. Endişe etmeyin bu kısa bir süre sonra norma seviyeye ulaşacaktır. Bunları doktorlar ilacı kullanmadan önce sizlere aktarır. Eğer yüksek nabız oranı sürekli devam ediyorsa hemen doktora başvurmanızı öneriyoruz. Bünyesi düşük ve yaşlı hastalarda yan etkisi daha da olumsuz sonuçlarla sonuçlanabilmektedir. Fakat genelde ölüm ya da ciddi bir hastalıkla sonuçlanmamıştır.

Hamilelikte Neden Kan Sulandırıcı Kullanılır?

Her hamile kalan kişi kan sulandırıcı kullanmayabilir. Kullananlar ise kalp ve damar rahatsızlığı konusundan hassas hamileler olabilir hamilelik döneminde bu işlemler bebeğin olmasından ötürü yavaşlar. Doktor kontrolünde kişiye özel bazı ilaçlar verilir. Kan sulandırıcının kullanılması da bundan kaynaklanır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir