Kalça Estetiği Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

Kalça Estetiği Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?
20.01.2022 12:30
Popoya istenilen şekli vermek amacıyla yapılan kalça estetiği son yıllar içinde kadınların sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biridir. Özellikle dış görünümüne fazlasıyla önem veren kadınlara tarafından yaptırılan kalça estetiği hakkında pek şey merak edilmektedir. Kalça estetiği yağ enjeksiyonu kalıcı mıdır, kalça büyütmek için ne yemeli? Kalça estetiği nasıl yapılır? Kalça estetiği hakkında merak edilen soruları sizler için derleyip cevapladık.

Vücut şekillendirmenin önemli bir parçası olarak değerlendirilen ve son yıllarda sıklıkla tercih edilen kalça ya da popo estetiği insanların popo bölgesine istedikleri şekli vermesi için yapılmaktadır. Geniş kalçalara sahip olmak isteyenler ya da kalçalarının vücut ile orantılı büyüklükte olması, yandan bakıldığında belirgin ve yuvarlak bir görünüme sahip olması fazlasıyla arzulan bir durumdur. Ancak kalça estetiklerinin bazı sorunları meydana gelebilmektedir. Doğru cerrahi müdahaleyi tercih etmeyen kişilerin estetiği tekrarlayabilir yani estetik kalıcı olmayabilir. Estetikten sonra hijyen kurallarına uymayan kişiler enfeksiyon kapabilir. Ayrıca popo estetiği yaptırdıktan sonra kilo durumumuza çok dikkat etmeliyiz. Çünkü kilo alıp vermek popoda sarkmalara yol açabilmektedir ve bu durum görünüş açısından sıkıntı yaratmaktadır. Kalça estetiği fiyatları kişinin vücudunda yapılan analizler sonucunda uygulanacak tedaviye göre farklılık göstermektedir.

Kalça Estetiği Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme tekniği oldukça tatmin edicidir ve kalıcılığı da vardır. Uygulamanın yapılmasının ardından enjekte edilen yağların %30'luk bir oranı kendiliğinden erimektedir. Geri kalan bölüm ise aşırı bir zayıflama olmaması durumunda kalıcı olmaktadır. Bu nedenle yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme operasyonu geçiren kişilerin kilo dengelerine dikkat etmesi gerekir. Aksi halde yağların yapısı bozulur ve bu durum kalçada da bozulmalara neden olur.

Kalça Estetiği Kalça Büyütmek İçin Ne Yemeli?

En etkili kalça büyütme besinleri barbunya, kuru fasulye, nohut, çökelek peyniri, tavuk göğsü ve protein tozudur. Büyük ve geniş kalçalara sahip olmak için kinoa, yumurta ve balık da tüketilmelidir. Ayrıca rezene çayı, içeriğinde bol miktarda diosjen bulunan boyutu ve çemen otu tohumundan elde edilen çay da kalça büyütme de oldukça etkilidir.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği; popo germe, popo düzeltmeye popo kaldırma şeklinde yapılmaktadır. Popo kaldırma işleminde dikişle yapılan uygulama pek tercih edilmemektedir. Çünkü yapılan işlem sonunda 3 ay içinde etkisini kaybetmektedir. Her iki pop yarısının birleştiği bölgede yapılan cerrahi kesim ile her iki popo yarısında ayrı cep oluşur ve bu işleme silikon popo protezi ameliyatı denir. Oluşturulan ceplere silikonlar yerleştirilerek popoya sert bir görünüm kazandırılır. Ameliyatın ardından oturma kalkma gibi gündelik işlerinizi yaparken zorlanabilirsiniz. Doğal bir yöntem olarak değerlendirilen yağ enjeksiyonlu popo şekillendirme ise uzmanlar tarafından da tercih edilmektedir. Yağ enjeksiyonlu popo kaldırma işleminde gelişen teknolojinin kullanılması sayesinde kalıcılığı artmıştır. Kalça şekillendirmek amacıyla yapılan bir diğer işlem ise dolguyla popo büyütmedir. Dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan bu uygulama cerrahlar tarafından doğru bulunmamaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir