İstanbul'daki Yıkımda Zarar Gören 5 Daire Boşaltıldı

İstanbul'daki Yıkımda Zarar Gören 5 Daire Boşaltıldı
28.07.2022 21:57
Bahçelievler'de bir binanın yıkımı yapılırken hasar gören bir apartmanda bulunan 5 daire tedbir amacıyla boşaltıldı. Peki, yıkım sırasında insanlar herhangi bir zarar gördü mü? Tahliye edilen dairelerin durumu ne? İşte, haberimizin detayları...

Bahçelievler, Siyavuşpaşa mahallesi Begonya sokakta kentsel dönüşüm projesi kapsamında bir yıkım yapılmıştı. Yıkımı gerçekleştirilen binadan kopan parçalar, bitişiğindeki 5 katlı bir apartmana zarar verdi. Bu kapsamdaki çalışmalara ara verildi. Durumun yetkililere bildirilmesi üzerine ise polis ekipleri olay yerine geldi.  Çevrede güvenlik önlemleri alındı. 

Dairelerde Oturan Aileler Tedbir Amacıyla Tahliye Edildi

Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri de apartmanın zarar gören cephesindeki dairelerde oturan aileleri tedbir amacıyla tahliye etti. Yıkımı yapılan binadaki daire sahiplerinden Yasin Akkaya, apartmanı birkaç ay önce boşalttıklarını ve yıkım işlemlerinin bugün başladığını söyledi. Yıkım çalışması sırasında yandaki apartmanın hasar gördüğünü belirten Akkaya, "Ne yazık ki böyle talihsiz bir olay yaşandı. Olayın sevindiren kısmı kimseye zarar gelmemiş olması." dedi. Zarar gören bitişikteki binada oturan Nergiz Jabiyava ise o sırada ailesinin evde olduğunu, banyo kısmının hasar aldığını ancak kimsenin yara almamasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Bahçelievler Belediyesi Açıklama Yaptı

Bahçelievler Belediyesinden yapılan açıklamada, Siyavuşpaşa Mahallesi Çamlık Caddesi Begonya Sokak numara 9'da kentsel dönüşüm kapsamında kontrollü yıkım yapılırken yandaki binanın zarar gördüğü anlatıldı. Açıklamada, yıkım yapılan tarafa bakan 5 dairenin tedbir amaçlı boşaltıldığı, yarın belediye İmar Müdürlüğü ekiplerinin binanın taşıyıcı sistemlerinde yapacakları kontrollerden sonra apartmanın yıkılan duvarlarının onarımının sağlanarak ikamete tekrar izin verilebileceği kaydedildi. Ayrıca tahliye edilen apartman sakinlerinin bir kısmının barınma ihtiyaçlarının belediye tarafından karşılanacağı bildirildi.

İlgili Haberler

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

En Çok Okunan Haberler

GÜNDEM Kategorisinde Öne Çıkanlar

İlginizi Çekebilir