İşletme Mezunu Ne İş Yapar?

İşletme Mezunu Ne İş Yapar?
12.01.2023 17:15
İşletme mezunu ne iş yapar? İşletme mezunu Almanya’da ne iş yapar? İşletme mezunu arabulucu, avukat olabilir mi? İşletme mezunu askerlikte ne yapar? İşletme mezunu aile danışmanı olabilir mi? İşletme mezunu bankada ne iş yapar? İşletme bölümü en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. İşletme bölümü hakkında merak edilen tüm detaylara bu yazımızda sizler için yer verdik.

İşletme mezunları bir şirketin hemen her departmanında, çeşitli görevlerinde çalışma sürdürebilirler. Satış, pazarlama, finans, insan kaynakları, pazarlama, yönetim, muhasebe, reklam, Ar-Ge bunlara örnek verilebilir. Kendilerini geliştirdikleri ya da geliştirmek istedikleri sektöre göre de alanlarını seçebilmeleri mümkündür.

İşletme Mezunu Almanya'da Ne İş Yapar?

Firmaların pazarlama, organizasyon gibi bölümlerinde kariyer hayatlarına başlayan işletme mezunu öğrencilerin kariyer basamaklarını hızlıca çıkabilme fırsatları bulunmaktadır. Bu departmanlarda deneyim kazanılması durumunda, eğer başarılı seçimler yaparsanız bir firmanın yöneticisi olma konumuna hızla yükselebilmeniz de mümkündür. Almanya ülkesinde de çeşitli firmalarda çalışma hayatı sürdürülebilir.

İşletme Mezunu Arabulucu Olabilir Mi?

Arabulucu olmak için mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip hukuk fakültesi mezunu olmak şartı aranmaktadır. Avukatlar ve hukuk öğrenimi görmüş kişiler uzlaştırmacı olabildikleri bilinmektedir.

İşletme Mezunu Avukat Olabilir Mi?

 İşletme mezunu iseniz avukat olamazsınız, duruşmaya giremezsiniz ve avukatlık kanununa göre bir avukatın yapabileceği diğer işleri de gerçekleştiremezsiniz. Ancak bu koşullarla sizi işe alıyorlarsa eğer bir şirkete girebilir ve onların her departmanında çalışma hayatınızı sürdürebilirsiniz. Buna hukuk departmanları da dahil edilebilir. Buna herhangi bir yasal bir engel yok, bu durumun şirketin kendi iç işi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşletme Mezunu Askerde Ne Yapar?

TSK, 4-6 yıllık eğitim veren üniversitelerin ihtiyaç duyduğu bölümlerinden mezun olanları, yapılacak seçme sınavı ve eğitimi müteakip sözleşmeli veya muvazzaf subay statüsünde teğmen olarak istihdam ettiği bilinmektedir. İşletme mezunu kişilerin askerlik süre zarfında hangi eylemleri yerine getirdikleri henüz net bir şekilde bilinmemektedir.

İşletme Mezunu Aile Danışmanı Olabilir Mi?

Sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi lisans programlarını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı alanında yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olanlar aile danışmanı olarak meslek yapabilirler ve ayrıca bunlardan merkezlerde çalışmak için herhangi bir belge talep edilmez. İşletme mezunları aile danışmanı olarak çalışamazlar.

İşletme Mezunu Bankada Ne İş Yapar?

Oldukça geniş seçeneklere sahip iktisadi ve idari bilimler fakültesi, bölümler arasında ortak ders havuzları oluşturarak gerekli eğitimleri vermeye devam etmektedir. Bankacılık sektöründe iş bulabilmek için alınması gereken dersleri veren tüm öğrenciler, bankalarda da çalışma hayatlarını sürdürebilmektedir.

Ayrıca işletme mezunları sermayeleri bulunduğu takdirde yine kendi işletmelerini kurabildikleri bilinmektedir. Bunun için de işletme mezunlarının yetkisi bulunmaktadır. Sermayesi olmayan işletme mezunları için ise de yine devlet tarafından sağlanmakta olan KOSGEB desteği verildiği bilinmektedir.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir