Instax Mini 11 Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Instax Mini 11 Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
18.08.2022 17:43
Çeşit çeşit renkleri ile pek çok insanın almak istediği şeylerden biri olan Instax mini 11 en çok tercih edilmekte olan kameralar arasındadır. Peki, Instax Mini 11 nasıl çalışır, artı ve eksileri nelerdir, flaşı nasıl kapatılır, selfie modu nasıl kapatılır, fiyatı nedir, filmle birlikte mi geliyor?

Instax mini 11 almak isteyen kişilerin bu kamera hakkında mutlaka bilmesi gereken özellikleri olmaktadır. Örneğin; selfie aynası bulunmaktadır, 0,3 ila 2,7 metre flaş aralığına sahiptir, dahili vizör bulunmaktadır, pil ile çalışmaktadır ve 293 kilogram ağırlığına sahiptir.

Instax Mini 11 Nasıl Çalışır?

Instax mini 11’in çalışması için yapmanız gereken şeyler şunlardır; ilk öncelikle güç tuşuna basmanız gerekmektedir, bastığınız an kameranın lensi dışarı çıkacaktır. İsterseniz selfie moduna alıp, lensin yan tarafında bulunan ana ile daha iyi fotoğraflar çekebilirsiniz.

Instax Mini 11 Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Pek çok elektronik eşyada olduğu gibi instax mini 11 cihazında artılar ve eksikleri vardır. Bu kameranın artı yönleri şunlar olmaktadır; tasarım olarak önceki tasarımlara nazaran daha ince olmaktadır, selfie modu getirilmiştir, diyafram ayarı otomatiktir, diyafram açıklığı sabittir, yine önceki tasarımlardan farklı olarak deklanşör tuşlarının eklenmesidir.

Instax mini 11’in eksileri ise şunlar olmaktadır; yanlış çekilen bir pozun geri dönüşünün olmaması, kamerada zamanlayıcı bulunmaması, flaşının gereksiz güçlü olması.

Instax Mini 11 Flaş Nasıl Kapatılır?

Instax mini 11 makinesinde flaş kapatılamamaktadır. Bu yüzden eğer ki fotoğrafını çekmek istediğiniz herhangi gibi bir şey veya mekanda flaşlı çekime izin verilmiyorsa, cihazı kullanmamanızı önemle önermekteyiz. Bu cihaz ile deneysel fotoğraflar çekmek istiyorsanız eliniz ile flaşı kapatabilirsiniz.

Instax Mini 11 Selfie Modu Nasıl Kapatılır?

Instax mini 11 makinesinde selfie moduna geçmiş olan bir kişi, bu modan normal moda şu şekilde geçebilmektedir; lensin çerçevesini eliniz ile iterek kamerayı kapatın. Daha sonra da makineyi tekrardan açın. Muhtemelen selfie modundan normal moda geçmiş olacaksınız.

Instax Mini 11 Nasıl Kurulur?

Instax mini 11 kamerasını kurmak için ilk öncelikle pillerini doğru bir biçimde yerleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise cihazın içerisine anlık film kutusunu yerleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ister normal moda, isterseniz de selfie modunda güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Instax Mini 11 Filmle Birlikte Mi Geliyor?

Evet, instax mini 11 makinesi filmi ile birlikte gelmektedir. Pek çok çeşidi ve rengi bulunan filmler çekilen fotoğraflardaki renkleri oldukça canlı ve güzel yansıtabilmektedir. Bu filmler görüntüdeki netliği ve keskinliği fotoğrafa çok iyi işlemektedir.

Instax Mini 11 Fiyatı Nedir?

Instax mini 11 makinesini fiyatı tabii ki satıcısından satıcısına değişim göstermektedir. Fakat genel olarak instax mini 11’in fiyatı şu şekilde olmaktadır; 1.229,00 TL, 1.248,990 TL, 1.249,00 TL, 1.329,00 TL, 1.349,00 TL.

Instax Mini 11 Filmleri Ne Kadardır?

Bu makine için satılan filmlerinde fiyatları satıcısından satıcısına ve hatta siteden siteye değişiklik göstermektedir. Genel olarak instax mini 11’in fiyatı şu şekildedir; 225 TL, 229,00 TL. Bu filmler yalnızca tekli satılmıyor, aynı zamanda ikili, üçlü olacak şekilde de satılmaktadır.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir