İlk Gece Ağrı Olur Mu?

İlk Gece Ağrı Olur Mu?
31.12.2022 20:36
Kadınların ilk ilişkiye girmesi olayında hepsinde olmasa da ağrı ce acı gibi hissedilen durumlar olabilir. Buna da ilk gece olayı gibi isimler takılabilir. Bu konun detayını araştırdık ve tüm merak edilen soruları cevapladık. İlk gece ağrı olur mu, acısı nasıl geçer, neye benzer, adetliyken ilk gece olur mu? İlk gece birden fazla ilişkiye girilir mi, bakire olmadığım anlaşılır mı?

Muhafazakar toplumlarda cinsellik ön planda olduğu için bakirelik olayı ile çok ilginç manevi yaptırımlar vardır. Bu geri kalmış toplumların kafalarındaki çirkin düşüncelerden meydana gelir. İki insanında evlenmeden önce başka bir insanla belli bir düzeyde bir ilişki yaşaması günümüzde norma kabul edilir. Türk toplumu gibi İslam aleminde yaşayan toplumların bu şekilde düşünmediği biliniyor. Çünkü kadının bakire olması erkek ve toplum için önemlidir.

Bu yüzden kadınlarda ilk gece fobisi denilen bir olay söz konusu oluyor. Gelgelelim sorumuzun cevabına ilk gece ağrı olur mu, bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişen bir olay olmaktadır. Yani ağrının olup olmayacağı kızlık zarına bağlıdır. Bir de ilk geceden rahmi ve zarı fazla zorlamamak ta yarar vardır. Kişiden kişiye değişen küçük ya da şiddetli ağrılar yaşanabilir bu normaldir.

İlk Gece Acısı Nasıl Geçer?

Kadınların evlilikleri ya da evlenmedikleri süre içinde ilk ilişkiye girdikleri sırasında kızlık zarları yırtılır. Bu zarın yırtılması ile ağrılar kasıklara kadar vurabilir. Bu yüzden hiç geçmeyecek gibi yakan bir acı oluşur. Endişe etmeyin bu durum normaldir. Çünkü bakire olmadan rahimden koruyucu zarın yırtılmasından ötürü ağrı ve sızı olabilir bir iki gün içinde bu acının geçmesi gerçekleşmiş olacaktır.

İlk Gece Ağrısı Neye Benzer?

İlk gece yaşanan ilişkiden sonra kadınlarda farklı boyutlarda ağrı ve acı hissedilir. Bazı kadınlarda bu ağrının şiddeti daha fazla boyutlarda hissedilebilir. Bu yüzden bu bölgeyi temiz ve hijyen tutarak mikrop kapmasını da önlemiş oluruz. Kısa süre içinde temiz de tutarsak ağrının geçeceği biliniyor. İlk gece ağrısı böyle yanma duygusu ile meydana gelen ağrılara benziyor. Bir de vajina bölgesinde olması idrarımızı yapmakta da zorluk çekebilmemize neden olmaktadır.

Adetliyken İlk Gece Olur Mu?

Adetliyken sağlık açısından ilk gece ilişkiye girilmez. Çünkü bu kanaldan kan geldiği için belirli mikropların oluşmasından ötürü ilişkiye girmek yasaktır. Hem kadın için hem de erkeğin bulaşıcı hastalık taşımaması adına adetli günlerde ilişkiye girmek normal bir durum değildir. Doktorlar tarafından da tavsiye edilmez.

İlk Gece Birden Fazla İlişkiye Girilir Mi?

İlk defa ilişkiye girecek olan kadınlar o aşamada birden fazla ilişkiye girmemeleri gerekir. En azından o gece bir defa girilmesi acı ve yanma hissinin hissedilmemesi açısından önemli olacaktır. Yani bir defa girilen ilişkiden sonra bir günlük süreç oranın kendi başına onarılması ve acının da gitmesini sağlar. Bu yüzden ilk gecede fazla zorlanmadan bırakmak gerekir.

İlk Gece Bakire Olmadığım Anlaşılır Mı?

Halk arasında bakire olup olmadığımızı kan olayının ölçmesini herkes bilir. Yani eğer kadının vajinasından kan gelmezse o bakire değildir. Bu algı yanlış bir düşüncedir. Çünkü bazı kadınların kızlık zarlarının yırtılması ile kan gelmeyebilir. Bu durum da normaldir. Yani orada bakire değildir sonucuna varamayız. Tabi bu iki kişinin birbirlerine duyulan güvenden de kaynaklanır. Zaten bakire olmadığınız saklayan bir kişiyle bir şeyler yaşıyorsanız bu baştan yanlış bir ilişki olacaktır.

 

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir