İçimdeki Müzik Kitabı Konusu Nedir?

İçimdeki Müzik Kitabı Konusu Nedir?
12.11.2022 18:50
Her kitap yeni bir maceraya atıldığımız bir serüven başlangıcıdır. Okumadan önce kitabın konusunu merak edip araştırırız. Peki içimdeki müzik, irade terbiyesi, kimse gerçek değil kitabı konusu nedir? İncir ağacı, kardeşini doğurmak kitabı konusu nedir? Konularını sizler için araştırdık.

Sharon. M. Draper tarafından kaleme alınan, gerçek bir hikâyeden alınmış romandır. Romanda 11 yaşındaki beyin felci hastalığıyla mücadele eden Melody isimli bir kız çocuğu anlatılmaktadır.

Melody, tekerlekli sandalyede konuşamıyor ve yürüyemiyor. Hiçbir uzvu çalışmıyor. Anne ve babası ondaki bu gelişim bozukluğunu henüz bebekken oyuncaklarını tutamadığı zaman anlıyorlar.

Ama beyni mükemmel bir şekilde düşünebiliyor. Anne ve babasının söylediklerine karşılık veremese de söylediklerini çok iyi anlıyor. Bedeni gelişim yaşının gerisinde kalsa da beyni hızlı bir şekilde büyüyor.

Gördüğü her şeyi bir kamera gibi kaydedebilen fotografik hafızaya sahip bu kız çocuğunun içindeki müziği keşfetmesini anlatan bir romandır.

İrade Terbiyesi Kitabı Konusu Nedir?

Yayınlandığı tarihten itibaren birçok dile çevrilmiş, isteksizlik tembellik gibi huylardan kurtulmak isteyenler için bir başucu kitabı mahiyetindedir.

Jules Payot tarafından kaleme alınmıştır. Jules Payot Fransız pedagog, eğitimci ve yazardır.

Kendi hayatından ve başka düşünürlerinde kendisine katılmasıyla birlikte özellikle gençler için adeta bir beyin çalıştırıcı jimnastik yöntemleridir.

Kimse Gerçek değil Kitabı Konusu Nedir?

Mart 2020’de yayınlanmış Zeynep Sey tarafından kaleme alınan psikolojik kurgu türünde bir romandır.

Varlığını ve kimliğini sorguladıkça, büyük bir yalnızlık ve buhranın içerisine düşen Işıl Özsoydan, Bu süreçte hayatına giren Oflaz Kantemiz’in yardımına ihtiyaç duyacak ve kendisini bu durumdan çekip çıkaracağına inanacaktır.

Bu yabancının belirsiz geçmişi ve davranışlarındaki tutarsızlık, kendi dünyasının da pek parlak olmadığını gösteriyor. Peki bu iki yaralı ruh birbirlerine şifa olabilecek midir?

İncir Ağacı Kitabı Konusu Ne?

2021 yılında, Mehmet Nuri Öncüler tarafından kaleme alınmış, bir yerli edebiyat romanıdır.

Kitabın tanıtım yazısında, kaybolan insanların daha sonra bir incir çekirdeğinden tekrardan dirilerek, yıllar geçtikten sonra tekrardan gün yüzüne çıkmalarını dünyaya gelmelerini söylemektedir.

Bu yok oluş esnasında, kendilerinden vazgeçmeyen ve umutlarını hiç yitirmeyen insanlara incir ağacının köklerinden seslenerek, çığlık atarak biz buradayız mesajları gönderdiklerini belirtmektedir.

Kardeşini Doğurmak Kitabı Konusu Ne?

2018 yılında yayınlanmış, Büşra Sanay tarafından kaleme alınmış cesur bir roman örneğidir. Susturulmuş ve bastırılmış ama gün gibi bir gerçek olan ensest konusunu gün yüzüne çıkartılmıştır.

Özellikle çocukların yaşamış olduğu bu rahatsız edici gerçekleri bir roman altında toplayan kitabın yazarı Büşra Sanay aslında bu haberleri her gün sunmak zorunda olan bir ana haber spikeri.

Hukuki olarak değerlendirildiğinde ağır suçlar altında yargılanan bu vahşetin aslında psikolojik yıkımı çok daha katmanlı bir sorun.

Cinsel istismarın çocukların ruhunda açtığı yaraları bu romanda ağır gerçekliğin yüzümüze vurmasıyla daha yakından şahit oluyoruz.

Büşra Sanay yazmış olduğu bu romanla Sedat Simavi Sosyal Bilimler Ödülüne de aday olmuştur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir