Himalaya Tuzu Sahtesi Nasıl Anlaşılır?

Himalaya Tuzu Sahtesi Nasıl Anlaşılır?
11.11.2022 21:04
İnsan sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan tuzun çeşitleri mevcuttur. Son günlerde adını duyduğumuz bu tuzlardan bir tanesi de Himalaya tuzu olarak karşımıza çıkmaktadır. Himalaya tuzu sahtesi nasıl anlaşılır, besin değeri nedir? Himalaya tuzu banyoda nasıl kullanılır, bebeklere verilir mi? Himalaya tuzu beyaz olur mu, cilde nasıl uygulanır, cildi beyazlatır mı? İşte tüm detaylar...

Piyasada bulunan Himalaya tuzları pembe ve beyaz renklerdedir. Ancak beyaz olanı daha kaliteli bir ürünken pembe olanına bu rengi veren demiroksit olarak karşımıza çıkmaktadır. Demiroksit de vücudumuzun atamadığı elementlerden bir tanesi olduğundan rengine bakarak Himalaya tuzunu tercih etmemiz gerekmektedir.

Himalaya Tuzu Besin Değeri Nedir?

Himalaya tuzu, insan vücudunda bulunan 84 iz minerali ve elementi içermektedir. Bu minerallerden birkaçı, sodyum klorür, sülfat, kalsiyum, potasyum ve magnezyumdur ve 1 Porsiyon (1 gr) yaklaşık 0 kcal kalori içerir, 0 gr protein, 0 gr karbonhidrat ve 0 gr yağ bulunur ve 1 gr'a eşit olacaktır.

Himalaya Tuzu Banyoda Nasıl Kullanılır?

Banyonuza eklediğiniz Himalaya tuzu parlak ve ışıl ışıl bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olacaktır.  Himalaya tuzu antienflamatuvar ve antibakteriyel özellikleri sayesinde cilt tahrişlerini yatıştırmaya ve iltihaplanmaları önlemeye yardımcı olmaktadır.

Bu pembe tuz cilt tarafından emilebildiğinden, banyo suyunuza ya da küvetinize eklemek cildinizin minerallerle dolmasına ve vücudumuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olacaktır. Vücudunuz için oldukça faydalı Himalaya tuzunu bazı karışımlar haline getirebilir, doğal yağlar, doğal bitkiler ile birleştirerek kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

·            1 su bardağı pembe Himalaya tuzu kullanılabilir.

·            5 damla çay ağacı ve biberiye yağı kullanılabilir

·            1 yemek kaşığı rendelenmiş limon kabuğu rendesi kullanılabilir.

Himalaya Tuzu Bebeklere Verilir Mi?

1 yaşına gelinceye dek bebek yemeklerine kesinlikle tuz ilave edilmez. Tuz böbrek yetmezliğine, yüksek tansiyona, obeziteye, kalp ve damar hastalıklarına zemin hazırlar. 1 yaşından sonra bu tuz bebekler için de kullanılabilir.

Himalaya Tuzu Beyaz Olur Mu?

Dünyanın yenilebilen tek kristali olan Himalaya tuzunun üç tipi satılmaktadır. Bunlardan bir bölümü kendiliğinden beyaz olan tuzlardır. Himalaya tuzunun yüzde 85-90'ı ise pembe olarak karşımıza çıkmaktadır. Tuza pembe rengi veren demir minerali ve demir çoğaldıkça pembeleşmektedir.

Himalaya Tuzu Cilde Nasıl Uygulanır?

Himalaya tuzu; ciltte peeling olarak uygulanabilen bir tuz olarak karşımıza çıkar. Cilt tabakasının üst epiderm kısmına zarar vermeden uygulanabilen doğal bir madde olarak bilinmektedir. Çözümlenerek birçok hastalığın tedavisinde kullanılan Himalaya tuzu cilt için yenileme ve antibakteriyel özelliği ile fayda sağlar.

3 kaşık kristal Himalaya tuzu ile 3 kaşık zeytinyağı karıştırılarak vücudunuza ve cildinize uygulayabilirsiniz.  30 dakika bekleyin ve isterseniz üzerine havlu örtebilirsiniz. Bu işlem sonrasında yıkayın ve nemlendirici sürün.

Himalaya Tuzu Cildi Beyazlatır Mı?

Himalaya tuzunun faydalarından bir tanesi de yağı ve kiri ciltten uzaklaştırarak cildi beyazlatmasıdır. Kan hücrelerinin dolaşımını teşvik ederek genç ve parlak bir cilt sağlamaktadır. Deniz tuzu, cilt lekelerinin oluşumunu önemli ölçüde engellemektedir. Cildi dengeler ve pullanmaya ve kuruluğa karşı maske olarak kullanılması uygundur.

Yorumlar

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

İlginizi Çekebilir